Kiedy okres ciąży osiąga 39 tygodni, dziecko jest już trudne do znalezienia w macicy. Po tym wszystkim, dziecko napełniło już całą jamę macicy i nie ma gdzie się odwrócić, poza tym jest tam też ciemno. Chad chce jak najszybciej wydostać się "na wolność", aby zaczerpnąć świeżego powietrza i rozejrzeć się.

Tylko dlatego, że Twoje dziecko już próbuje wyjść, niezwykłe odczucia pojawiają się w 39.-40. tygodniu ciąży. Może to wskazywać na zbliżające się narodziny. Po prostu w tym czasie dziecko spada do miednicy, w wyniku czego spada również dół macicy, staje się ona bardziej miękka. Co do zasady następujące objawy mogą pojawić się w dniach prenatalnych:

  • wypływ krwi z dróg rodnych;
  • wylot zatyczki śluzowe ;
  • niewielkie zmniejszenie ciężaru;
  • stołek jest nieco lżejszy niż zwykle;
  • zwiększony apetyt;
  • pojawienie się instynktu "gniazdowania", który przejawia się w emocjonalnym nastroju kobiety i zaczyna wyposażać dziecko w "gniazdo".

Oczywiście, te objawy nie zawsze są dokładnym dzwonkiem na początek porodu, ale jednak w tak późnym okresie warto być bardzo czujnym.

Poruszanie się dziecka w czasie ciąży w wieku 39 - 40 tygodni

Po raz pierwszy dziecko daje o sobie znać, gdzieś od 20 do 22 tygodni. Jest aktywny przez cały okres, czasami więcej, czasem mniej. Dzieciak odwraca się, porusza nogami i rękami, czkawka, ziewa i oddycha. Cała ta mama może się czuć. Ale już bliżej czterdziestego tygodnia, dziecko zaczyna wykazywać trochę mniej emocji, ponieważ nie ma wystarczająco dużo miejsca na "gry". Nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby poczuć się komfortowo i czekać na nadejście porodu.

Zwykle w tym czasie dziecko zaczyna spać z matką, zamiast folgować tak samo jak wcześniej: robić wszystko w domu, chodzić na zewnątrz, oglądać telewizję, siedzieć jak mysz, ale po prostu położyć się i zamknąć oczy, jak niegrzeczny chłopiec budzi się grając w apetyt a on robi zawroty głowy w żołądku, gdy tylko chce.

Uważa się, że normalna ilość ruchów płodu po 32 tygodniach ciąży wynosi co najmniej dziesięć przez sześć godzin. Jeśli obserwujesz aktywność dziecka przez dwanaście godzin, wtedy jego liczba powinna wynosić co najmniej 24. Jeśli dziecko stało się zbyt spokojne, a wymagana liczba ruchów jest niemożliwa, warto udać się do lekarza.

Alokacje w 39 do 40 tygodniu ciąży

Zwykle przez cały okres ciąży upławy są obfite, czasem białe i gęste. Normami są te, które nie mają nieprzyjemnego zapachu i niezwykłego koloru: żółtawy, lekko zielony, brązowy lub kremowy. Pojawienie się "kolorowych" wydzielin jest zawsze światłem ostrzegawczym w przypadku chorób zakaźnych, które należy pilnie leczyć.

Ale kiedy wyładowania z śladem krwi pojawiają się już po 39 lub 40 tygodniach, to nie powinieneś się martwić. Oznacza to, że nadszedł czas, aby zebrać wszystkie niezbędne zapasy i być gotowym na wyjazd do szpitala. Czasami może pojawić się pojawienie się takich wydzielin w ciągu kilku tygodni walki treningowe , które przygotowują macicę do porodu.

koniec 39. tygodnia ciąży

ALE PAMIĘTAJ! Jeśli walki są utrzymywane z częstotliwością 5-10 minut, to nie jest to już sesja treningowa, ale prawdziwe narodziny i nie trzeba przeciągać czasu. Konieczne jest wezwanie karetki, która zabierze Cię do szpitala. Nie trzeba się spieszyć, ponieważ proces porodowy nie przebiega tak szybko, jak się wydaje.

Koniec 39. tygodnia ciąży

Tak więc, jeśli okres ciąży minął 39 tygodni, warto być przygotowanym na to, że na początku 40 tygodni powinno już być narodziny. Czasami takie wydarzenie może być trochę spóźnione, a dziecko urodzi się po 41 tygodniach. Ale główna droga już minęła i jest trochę przed zobaczeniem twojego anioła.