Buty poliuretanowe to doskonały wariant ciepłych butów jesiennych i zimowych. Produkowane są nie tylko w Rosji, ale również w krajach skandynawskich, których klimat jest dość surowy, a także w tych regionach, w których zimna pora roku nie pozwala nam się zrelaksować z powodu skrajnie niskich temperatur.

Zimowe buty poliuretanowe - cechy

Buty poliuretanowe wykonane są ze spienionego poliuretanu, który otrzymuje się przez zmieszanie dwóch polimerów. Łączą się ze sobą i tworzą spienioną substancję z ogromną liczbą pęcherzyków.

Ten materiał ma wiele zalet:

  • jest wodoodporny;
  • na siłę może konkurować z gumą;
  • nie reaguje z rozpuszczalnikami i podobnymi materiałami chemicznymi;
  • odporny na promieniowanie ultrafioletowe;
  • poliuretan może wchłaniać wstrząsy.

Jednoznacznym plusem jest to, że takie buty nie mają szwów. Poliuretan buty damskie zdobyły popularność dzięki temu, że są bardzo ciepłe - spieniony poliuretan - jeden z najlepszych izolatorów cieplnych. W takich butach będzie ci wygodnie na -40, ale nie zaparkujesz w nich i na +15. Pomimo tego, że poliuretan w wielu przypadkach jest związany z gumą, to, w przeciwieństwie do niego, ma właściwości ekologiczne, na przykład ten materiał jest uważany za antybakteryjny. Faktem jest, że po jego wytworzeniu dodaje się środek antyseptyczny, który następnie zapobiega pojawianiu się bakterii.

Botki z podeszwą z poliuretanu

Wielu producentów obuwia jakościowego preferuje obecnie poliuretan. Buty niekoniecznie są wykonane w całości z tego materiału, najczęściej w modelach modowych używa się go jako podeszwy. Aby buty wyglądały pięknie i stylowo, poliuretan jest mieszany z barwnikami.

Ta podeszwa jest przymocowana do buta w sposób wulkanizacji - ta metoda całkowicie wyklucza wnikanie wilgoci do bagażnika. Buty na podeszwach poliuretanowych, podobnie jak buty poliuretanowe, z łatwością spodobają się swojej kochance, jeśli wierzyć ekspertom, ich waga jest lżejsza od gumy o 40%. Wiele modeli jest ocieplonych futrem, które nie tylko pomaga utrzymać ciepło, ale także doskonale stabilizuje stopę.

buty poliuretanowe1buty poliuretanowe2buty poliuretanowe3
buty poliuretanowe4buty poliuretanowe5buty poliuretanowe6
buty poliuretanowe7buty poliuretanowe8buty poliuretanowe9