Pług dla motoblok stosowany do leczenia niewielkich obszarów gruntów przeznaczonych do orki. Jest doskonałą alternatywą dla ciągnika, który jest niepraktyczny w użyciu na niewielkich obszarach.

Rodzaje pługów do motobloków

Istnieją takie główne typy pługów do siewników gąsienicowych:

 1. Pojedyncze ciało. Ma w swoim urządzeniu tylko jeden lemiesz i służy do uprawy, światła w swoim składzie. Najpopularniejsza elektryczna rumpla z takim pługiem, ponieważ jest przeznaczona do obsługi małych powierzchni i nie ma dużej pojemności.
 2. Obrotowy lub odwracalny. Lemiesze mają kształt piór i są wygięte do góry. Ten typ pługa przeznaczony jest do obsługi znacznie mocniejszego podłoża. Po tym gleba staje się krucha, chwasty prawie przestają na niej rosnąć.
 3. Obrotowy pług do motobloku. Jest wyposażony w kilka lemieszy. Te części są zamocowane na tej samej osi i mają zakrzywiony kształt. Po włączeniu oś zaczyna się obracać i obracać glebą. Urządzenie jest w stanie przetwarzać glebę na głębokości 25-30 cm przy minimalnym wysiłku. Cechą pługa obrotowego jest to, że ruch może być wykonywany nie tylko wzdłuż linii prostej, ale także wzdłuż różnych trajektorii. Urządzenie może z łatwością obsługiwać nawet bardzo gęstą glebę.
 4. Pług tarczowy do motobloków. Ma w swojej konstrukcji sferyczne krążki, które tną ziemię ostrymi krawędziami. Urządzenie jest zdolne do obróbki twardej, ciężkiej i bardzo wilgotnej gleby. Jest wygodny w użyciu do orki, która jest wykonywana wczesną wiosną.

Wymiary pługa dla motobloków

Przy określaniu wielkości pługa należy uwzględnić następujące warunki:

 • dolna krawędź zainstalowanego lemiesza powinna znajdować się 10-20 mm poniżej poziomej płaszczyzny polo;
 • boczna krawędź tnąca zainstalowanego zasobnika i boczna krawędź tnąca ostrza muszą wystawać 10 mm za boczną pionową płaszczyznę ostrza;
 • kąt tylnej strony lemiesza o płaskiej powierzchni pługa powinien wynosić 15-20 stopni;
 • tylne kąty bocznych krawędzi tnących części i ostrza muszą wynosić 10-20 stopni w płaszczyźnie bocznej bruzdy.

Jak zawiesić pług na ciągniku z tyłu?

Aby zawiesić pług na bloku silnika, należy wykonać następujące kroki:

 1. Motoblok jest umiejscowiony w miejscu, w którym wykona pracę, zdejmie koła z gumowymi oponami, zainstaluje koła ze stali. Pomaga to zmniejszyć poślizg motobloków.
 2. Aby podłączyć urządzenie, podłącz motoblok pługa. W tym samym czasie nakrętki nie dokręcają się całkowicie. Umożliwia to regulację urządzenia.
 3. Pług jest przymocowany do wspornika mocującego bloku silnika za pomocą dwóch stalowych kołków.
 4. Przeprowadzić regulację pługa na bloku silnika.

Sadzenie ziemniaków pod pługiem za pomocą kultywatora

Lądowanie ziemniaki pod pługiem motoblok sprawia, że ​​proces ten przebiega znacznie szybciej. Ta metoda może znacznie pomóc w przetwarzaniu dużych obszarów.

Lądowanie odbywa się na takich etapach:

  jak zawiesić pług na piechurze
 1. Glebę poluzowano na głębokość odpowiadającą bagnetowi bagnetowemu, używając młynów, które są zainstalowane w miejscu kół.
 2. Następnie frezy są zamieniane na frezy, zainstalowany jest pług. Za pomocą urządzenia obróć ziemię, wykonując pierwszą bruzdę, w którą układane są bulwy.
 3. Pług jest rozwijany, prawe koło jest zainstalowane w bruździe bezpośrednio na podeście. Przy pierwszej prędkości leżą na nowej linii, a poprzedni jest pokryty ziemią.

W ten sposób pług do bloku silnika znacznie ułatwi przetwarzanie twojej witryny.