Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Miłośnicy kawy mówią, że bogactwa smaku i aromatu kawy nie da się porównać z żadną inną na świecie. Oczywiście mówimy o teraźniejszości, młotkiem do kawy, a nie o rozpuszczalnych substytutach. Wcześniej do mielenia ziaren, moździerzy i ręcznych palonych młynków do kawy, zastępowano je urządzeniami z obrotowymi nożami, a jeszcze niedawno ludzkość wynalazła jeszcze wygodniejsze urządzenie - elektryczny młynek do mielenia. Dowiedzmy się, czym jest ten sprzęt kuchenny i dlaczego jest tak dobry.

Młynek do kawy typu Mill to dwa pojemniki, pomiędzy którymi znajduje się mechanizm roboczy. W jednym pojemniku zasypiasz kawę ziarnistą, która jest przetwarzana i nalewana do drugiego pojemnika jako gotowy produkt. Jeśli chodzi o mechanizm szlifowania, są one różnego rodzaju, wśród których najbardziej popularne są cylindryczne i stożkowe kamienie młyńskie.

Stożkowy młynek do kawy

Wśród jego zalet warto wymienić wysoką moc i jednocześnie niższą szybkość pracy. Ta ostatnia ma pozytywny wpływ na smak napoju, ponieważ ziarna nie przegrzewają się podczas tarcia. W tej młynek do kawy można wybrać jeden z kilku trybów pracy, w wyniku czego kawa o różnym stopniu rozdrobnienia. Kamienie młyńskie nie tylko mielą ziarna na proszek, ale delikatnie je mielą, co pozwala odkryć niepowtarzalny smak kawy. Nawiasem mówiąc, wiele modeli ma właściwości hermetycznego zamykania pojemnika z mieloną kawą, zachowując swój boski zapach.

Młynek do kawy z cylindrycznymi szlifierkami

Taka młynek do kawy, w przeciwieństwie do urządzenia z młynem w kształcie stożka, ma mniejszą moc (od 100 do 180 W), jednak zajmuje mniej czasu na mielenie ziaren. Dla niektórych ten moment jest wystarczająco ważny, szczególnie jeśli lubisz pić kawę wczesnym rankiem, przed pójściem do pracy. Ale niektórzy właściciele takich modeli uważają, że w rezultacie szlifierki stożkowe prędkość szlifowania pogarsza smak kawy.

Powłoka Millstone wykonana jest ze stali nierdzewnej, ceramiki lub wykonana z powłoką tytanową. Cena produktu i jego trwałość zależą od materiału. Nawiasem mówiąc, młynki hamburgerowe są dość kosztowną przyjemnością, szczególnie w przypadku wysokiej jakości profesjonalnych urządzeń. Najpopularniejsze modele na rynku młynków do kawy należą do znanych producentów sprzętu AGD Delonghi, Bosch, Tefal, Moulinex itp.

Oprócz elektrycznego można kupić nowoczesne ręczna młynek do kawy z ceramicznymi kamieniami młynymi. Powoli mieląc ziarna, zachowa wszystkie naturalne zalety tego napoju bogów. Takie urządzenie może być doskonałym prezentem dla prawdziwego miłośnika kawy.