Potrzeba ich własnego bezpieczeństwa sprawia, że ​​niektóre instalują systemy nadzoru wideo. Jest to dość skomplikowany system składający się ze znacznej liczby komponentów, praktycznie komputera. Ważnym elementem działającego systemu jest dysk twardy nadzór wideo . To on, który codziennie i zupełnie bez odpoczynku, musi radzić sobie z nagrywaniem ogromnej ilości informacji cyfrowych.

Jaki powinien być dysk twardy dla systemów nadzoru wideo?

Jeśli masz komputer w domu, wiesz, że na jego twardym dysku (czyli na dysku twardym) informacje są najpierw nagrywane, a następnie odtwarzane. Specyfika dysku twardego do nadzoru wideo obejmuje orientację na jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie tego, co dzieje się na ekranie. Ponadto takie komponenty gwarantują ciągłość tych dwóch procesów ze względu na dużą szybkość reakcji na polecenia odbierane z systemu.

Ponadto dysk twardy do nadzoru wideo jest wysoce niezawodny i wydajny, ponieważ musi pracować dzień i noc, całkowicie bez odpoczynku. A przy okazji, oto kolejna ważna cecha dysku twardego dla systemów nadzoru wideo - niskie zużycie energii. Dzięki temu samemu działającemu HDD ma niski poziom ciepła. W tym samym czasie dysk twardy może pracować w różnych temperaturach.

Jaki dysk twardy do nadzoru wideo wybrać?

Przy wyborze decydujesz głównie o typie. Obecnie istnieją dwa interfejsy komunikacyjne: SATA i IDE. Następnie możesz wybrać prędkość obracania napędów HDD. To wszystko jest dość proste - im wyższy wskaźnik, tym szybciej i lepiej działa dysk twardy, co oznacza, że ​​szybkość przesyłania danych jest szybsza. Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć komponenty o prędkości działania od 5400 do 150 000 obrotów na sekundę. Zalecamy preferowanie modeli o średniej prędkości 7200 obr / sek. Warto jednak wziąć pod uwagę, że im wyższe jest to kryterium, tym bardziej gorący jest dysk.

Nie należy przeoczyć takiego parametru, jak fizyczna ilość pamięci. Dziś rynek reprezentują raczej "pojemne" warianty dysku twardego do nadzoru wideo - od 320 GB do 2-4 TB.

Typowe modele to Western Digital Purple, Seagate Surveillance HDD i dyski twarde Hitachi do systemów nadzoru wideo.