70% noworodków w ciągu kilku dni nabrało żółtawego koloru skóry, którą matki pieszczotliwie nazywają "żółtymi". W zasadzie choroba nie jest straszna i przechodzi sama. Ale są też przypadki, kiedy interwencja lekarzy jest konieczna, aby pomóc organizmowi dziecka w przezwyciężeniu żółtaczka . W takich przypadkach często stosuje się cykl fototerapii dla noworodków.

System do fototerapii dla noworodków

Nowoczesna fototerapia w wielu przypadkach zapobiega transfuzji krwi, która była aktywnie używana wcześniej. Dzięki lampie LED, która służy do fototerapii noworodków, poziom bilirubiny w ciele dziecka stopniowo spada, co prowadzi do szybkiego powrotu do zdrowia.

Urządzenie do fototerapii noworodków może mieć kilka różnych lamp, które różnią się mocą napromieniowania. Lampy są białe, niebiesko-białe i niebieskie. Największy efekt uzyskuje się przy użyciu niebieskiego.

Fototerapia może być wykonywana zarówno w ogrzewanym łóżku, jak iw specjalnym inkubatorze dla najmłodszych. Podczas całej procedury noworodek powinien mieć okulary do fototerapii, które są zaprojektowane w celu ochrony oczu. Ponadto dziecko powinno być ważone co 6-8 godzin, ponieważ w takim "solarium" występuje utrata płynu, a jednocześnie możliwe jest zmniejszenie masy ciała. I oczywiście musi być kontrola temperatury ciała i poziomu bilirubiny. Czas trwania i częstotliwość sesji są bezpośrednio zależne od wskaźników masy i ilości bilirubiny zawartej we krwi.

Fototerapia dla noworodków w domu

Czytając to, co zostało napisane, z pewnością wiele matek, które spotkały się z przedłużającą się żółtaczką, zastanawiało się, czy można uniknąć podróży do szpitala i pozostać w szpitalu. Na szczęście w dzisiejszych czasach stało się to rzeczywistością, ponieważ lampy do fototerapii były używane lampa do fototerapii dla noworodków żółtaczka u noworodków można teraz wypożyczyć.

Efekty fototerapii noworodków

Jeśli wykonasz tę procedurę pod nadzorem lekarzy podczas pobytu w szpitalu, nie musisz obawiać się żadnych konsekwencji. Ale jeśli zdecydujesz się na leczenie na własną rękę, to bądź nadzwyczaj ostrożny, aby nie przesadzić z dzieckiem pod lampą. I, oczywiście, nie zapomnij stale być w kontakcie z pediatrą. Nieprawidłowo obliczony czas może spowodować znaczne uszkodzenie toksyny. Dlatego bądź ostrożny i nie leczyj się sam.