W małym stanie Bhutan rozmiar wszystkich miast i osiedli jest również niewielki, liczba mieszkańców wynosi niekiedy dwa lub trzy tysiące osób, ale jest też pewna gradacja w małych i dużych miastach. Tak więc, oprócz kapitału Thimphu Phyongcholing jest uważane za bardzo duże i zatłoczone miasto, powiemy o tym więcej.

Wprowadzenie do Phoungeling

Zacznijmy od tego, że geograficznie miasto Phongcholing znajduje się na południu kraju, na wysokości 293 metrów nad poziomem morza, praktycznie na samej granicy z Indiami, i należy do dzonghag (regionu podziału kraju pierwszego rzędu) Czukha. Poprzez Phuncholing istnieje jedna funkcjonalna autostrada łącząca dwa stany: Bhutan i Indie.

Według spisu z 2005 roku w mieście mieszkało 20537 mieszkańców. Dziś liczba lokalnych mieszkańców przekracza 25 tysięcy mieszkańców, a miasto Phongcholing jest oficjalnie uważane za największe po stolicy. Większość mieszkańców to Hindusi i wyznawcy hinduizmu, a państwowy islam tybetański jest tylko drugi.

Miasto Phongcholing jest strategicznym przedmiotem handlu zagranicznego stanu Bhutanu i punktem kontrolnym dla importu towarów z zagranicy.

Официальная границаПанорама города
Co zobaczyć?

Jak w każdym innym mieście Bhutan tutaj są ich obiekty religijne, które warto zobaczyć:

  • Phongcholing-lakhang;
  • klasztor Carbandi;
  • popularny klasztor Zhangthopelri Lhakhang, Zangtho Pelri;
  • Kamhi-lakhang.

Wszystkie te klasztory możesz odwiedzić podczas ekscytującej wycieczki z przewodnikiem.

Пхунчолинг-лакхангKarbandi Monastery
Hotele i restauracje

Najważniejsze jest to, że bez trudności w odwiedzeniu tego miasta - należy wysłuchać rady strony przyjmującej dotyczącej wyboru zarówno miejsca zamieszkania, jak i instytucji gastronomicznych. Spośród hoteli, w których można korzystać z udogodnień, warto zwrócić uwagę na Hotel Drak, Park Hotel i MidPoint Hotel. Jeśli chodzi o kawiarnie i restauracje, można zwrócić uwagę na kawiarnię-bar w kawiarni TROPICAL i restaurację NEC Restaurant, gdzie każdy podróżnik może zapoznać się z kuchnia narodowa .

Park Hotel Bhutan

Bezpieczeństwo w Phungcholinge

Podobnie jak w jakimkolwiek mieście granicznym, w Phunchehling napotyka się pewne napięcia prawne: handel narkotykami i prostytucja z każdym rokiem rosną, pojawiają się również grupy zbrojne. Władze lokalne mogą, jak dotąd tylko częściowo ograniczać aktywny rozwój tych problemów, to z ich powodu ta część miasta jest zamknięta dla podróżnych.

Odwiedzającym zaleca się podróżowanie wyłącznie autobusami zorganizowanymi grupami oraz licencjonowanym przewodnikiem turystycznym.

Jak dostać się do Phunchcholing?

Do miasta można się dostać przez Indie z granicznego miasta Jaygaon wzdłuż dobrej autostrady asfaltowej AN48, która łączy oba kraje, zapewniając stosunki handlowe. Ale można dostać tylko pełny pakiet dokumentów, opłatę za wycieczkę, zezwolenie na przekroczenie granicy lądowej i wizy. Faktem jest, że dla obcokrajowców miasto jest tylko częściowo otwarte.

Łatwiej jest dostać się do Phung-choling przez miasta Gedu i Chuk (około 173 km) lub Paro . Podczas corocznych jesiennych wakacji organizowane są regularne połączenia autobusowe między tymi miastami.