Czy przyciąga Cię wnętrze, ubranie, makijaż i inne przedmioty przypominające zapach pianki, mięty i lawendy, kremowy smak waniliowy, jasne chwile dzieciństwa? Jeśli tak, to drżysz ze wszystkiego, co jest malowane w pastelowych kolorach. Te odcienie są tak różnorodne, mają ogromną liczbę nazw, ale mają jedną wspólną cechę - tkliwość, brak ostrości, nasycenie i jasność. Najlepszą odpowiedzią na pytanie, jakie kolory są pastelami, będą takie - to te, które dotknęły promienie słoneczne, lekkie, nienasycone kolorem.

Pastelowe odcienie i odcienie są odpowiednie wszędzie - w ubraniach, makijażu, wnętrzach. We wszystkim, co chcesz uczynić przestronnym, lżejszym, lżejszym, czystszym, delikatniejszym. Fashionistki te dźwięki dają niekończące się eksperymenty. Połączenie pastelowych kolorów nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności, ponieważ są one w doskonałej harmonii ze sobą.

pastelowe kolory 1pastelowe kolory 2pastelowe kolory 3

Pastel w ubraniach

Współczesny rytm życia dyktuje kobietom własne zasady. Monochrome, surowość, klasyka przeważają w damskiej garderobie. Ale czasami chcesz czuć się tak niepewnie, beztrosko, młodo i atrakcyjnie! Pastel w ubraniach łatwo daje te uczucia. Ubrania w pastelowe odcienie mogą być użyte zarówno do stworzenia całościowego wyglądu, jak i jako oddzielne elementy obrazu, który pozwala ci przynieść styl biurowy miękkość i czułość. Bardzo często pastel jest używany jako kontrast, jeśli makijaż lub akcesoria są bardzo jasne.

Spodnie w tych odcieniach, w przeciwieństwie do białych, nie dodają właścicielom dodatkowych rozmiarów i kilogramów, a pastelowe odcienie są uniwersalne, co pozwala je nosić do pracy i romantycznej randki. Wielu projektantów w swoich kolekcjach zwraca uwagę na ubrania i akcesoria wykonane w tym zestawieniu kolorystycznym.

Makijaż w pastelowych kolorach

Korzystając z kosmetyków dekoracyjnych w pastelowych kolorach, możesz tworzyć naturalne obrazy, które są spowite delikatnością. Ten makijaż jest prawie niewidoczny, ale może dać świeżość, słońce, lekkość. I nie przejmuj się tym, że przesadzasz z pomadką lub cieniami, ponieważ są przezroczyste, ledwo zauważalne. I jeszcze więcej! Kto powiedział, że nie można łączyć kilku odcieni szminki, uzyskując modny efekt ombre? A jeśli chcesz stworzyć pastelowy odcień na ustach za pomocą zwykłej szminki, dotknij jej ustami, a następnie zastosuj połysk. Jeśli chodzi o cienie, pastelowy odcień powstaje na przestrzeni wieków pióra.

Ten letni manicure w pastelowym kolorze to absolutny trend. I nie myśl, że tylko młode piękności mogą sobie pozwolić na paznokcie pastelowych odcieni. Ten schemat kolorów jest odpowiedni dla kobiet w każdym wieku. Nie ma ograniczeń w liczbie odcieni. A jeden i pięć kolorów pasteli może tworzyć harmonijne gradienty.

Barwienie włosów w pastelowych kolorach nie jest już tak popularne jak dwa lub trzy lata temu. Ale młode dziewczyny mogą sobie na to pozwolić. Styliści nie zalecają farbowania całego płótna. Indywidualne pasma, malowane pastelową kredą, wyglądają bardziej efektownie, nadając obraz tajemniczości i kokieterii.

Pastel we wnętrzu

Dom jest naszą fortecą, ale musimy chronić fortecę przed innymi. Właśnie dlatego salon, sypialnia, pokój dziecięcy, a nawet kuchnia mogą stać się bajecznymi i bardzo wygodnymi apartamentami, których zazdrościłyby nawet księżniczki. Podobnie jak w przypadku ubrań i makijażu, bardzo łatwo jest połączyć pastelowe kolory we wnętrzu. Jeśli czerwone ściany i zielona sofa są w stanie przyczynić się do ich rozwoju depresja , potem delikatna różowa tapeta w połączeniu z kanapą w kolorze pistacjowym jest niesamowicie przytulna i przytulna.

pastelowe kolory 4pastelowe kolory 5pastelowe kolory 6
pastelowe kolory 7pastelowe kolory 8pastelowe kolory 9
pastelowe kolory 10pastelowe kolory 11pastelowe kolory 12