Ten widok schizofrenia Dzisiaj jest najbardziej rozpowszechniony na świecie. Ofiarami schizofrenii paranoidalnej są osoby w wieku 30-35 lat, a pierwsze objawy można znaleźć już w wieku młodzieńczym. Faktem jest, że jedynym czynnikiem stymulującym rozwój tej choroby jest dysfunkcja mózgu. I co spowodowało to naruszenie - to sprawa indywidualna.

Przyczyny rozwoju

Przyczyną schizofrenii paranoidalnej może być genetyczna podatność na uszkodzenie mózgu, a także wirusy, które zainfekowały płód w łonie matki. Stres podczas ciąży lub choroba wirusowa - wszystko to może (100% gwarancja nie daje żadnego genetyka i psychiatry) dać impuls do rozwoju schizofrenii paranoidalnej. Absolutnie, jak przyjmowanie psychotropów w wieku młodzieńczym i chorobie Alzheimera na starość.

Przebieg choroby

Przebieg schizofrenii paranoidalnej nie wiąże się z utratą zdolności umysłowych i wolicjonalnych. Ponadto pacjenci rzadko cierpią z powodu stanów granicznych - nagłych i częstych zmian nastroju, ostrej agresji lub apatia .

W tym samym czasie przebieg choroby jest objawem rozpoznania paranoi przewlekłej lub epizodycznej.

Objawy

Schizofrenia paranoidalna może być halucynacyjna i urojeniowa. Objawy schizofrenii paranoidalnej to przede wszystkim wszelkiego rodzaju halucynacje:

  • halucynacje z zagrożeniami;
  • halucynacje natury imperatywnej;
  • halucynacje potępiające działania, za które wcześniej "głos" nazwał i skłonił;
  • halucynacje bez treści słownych - gwizdy, krzyki, hałas, szelest, śmiech, wycie.

Halucynacje słuchowe są najczęstsze, ale nie chroni przed innymi rodzajami halucynacji:

  • halucynacje smakowe - smak zepsutego jedzenia, gorycz, kwas, smak trucizny (pełna pewność siebie pacjenta, że ​​czuje smak trucizny);
  • węchowy - zapach zwłok, zgnilizny, nasienia, krwi.

Ponadto, to zwiększone pożądanie seksualne, halucynacje wzrokowe i różnorodne doznania cielesnej natury i, oczywiście, nonsens:

  • majaczenie o specjalnym przeznaczeniu, wielkość, wysokie pochodzenie;
  • urojenia pościgu, ścigania, nadzoru;
  • iluzje zazdrości;
  • bzdura infekcji ludzi wokół.
objawy schizofrenii paranoidalnej Leczenie

Leczenie schizofrenii paranoidalnej odbywa się w szpitalu lub w domu (w zależności od stopnia) z ciągłymi wizytami u lekarza i badaniami. W leczeniu stosowano leki uspokajające, które zapobiegają kolejnym atakom. Nie obywaj się bez psychoterapii, aw ciężkich przypadkach - terapii elektrowstrząsami.

Nawet najmniejsze dawki alkoholu, nikotyny i leków są ściśle przeciwwskazane u pacjentów ze schizofrenią paranoidalną. W przeciwnym razie naprawdę "tracą głowę": mogą przekazywać, sprzedawać, rozdawać, wyrzucać wszystko, co mają, ponieważ "tak mówili".