Przy okazji psychoza jesteśmy przyzwyczajeni do traktowania jako coś aktualnego i znanego, mówią, że zdarza się każdemu i samo w sobie minie. Niestety, jest to największy błąd ludzi ze środowiska pacjentów cierpiących na psychozę - w końcu, zamiast pomagać, pozwalają na to, aby sprawy przybierały na sile. Może to prowadzić do najniebezpieczniejszych konsekwencji. Postaramy się przedstawić ogólny obraz rozwoju psychozy paranoidalnej.

Przyczyny rozwoju

Przede wszystkim choroba występuje na podstawie patologii somatycznych. Tendencje paranoidalne mogą wystąpić po uszkodzeniu mózgu, z miażdżycą i kiłą mózgu. Również w rozwoju choroby odgrywa ważną rolę genetyki i predyspozycji, a także ludzkiej ontogenezy. Choroba wywoływana jest przez środowisko, w którym powstaje, jeśli środowisko nakłada nieznośny ciężar na mózg.

Najczęściej, według statystyk, u młodych mężczyzn występuje stan paranoidalny.

Objawy

W tej chorobie szczególne znaczenie mają myśli i uczucia pacjenta, działania mogą być całkowicie niewystarczające, a także reakcje na pozornie nieszkodliwe rzeczy. Dla zdrowych ludzi taka super wrażliwa osoba wydaje się ułudna i nie ma związku z rzeczywistością.

Z psychopatią paranoidalną świat i ludzie wydają się nierealne, dziwne. Pacjent czuje, że wszystkie "złe" wokół niego, traktuje z uprzedzeniami i wrogie. Postrzegana percepcja człowieka - nie może generalizować, przynosić skojarzeń, często występuje hipochondria.

Głównym symptomem psychozy paranoidalnej jest ekscentryczność we wszystkim. Ludzie w otoczeniu wierzą, że człowiek jest po prostu arogancki i wojowniczy, ponieważ każda odmowa, nawet najmniejsza, jest postrzegana zbyt ostro, boleśnie. Wściekłość, niezadowolenie i myśl, że wszystko jest winne, to ten, który nieustannie wrze w chorym mózgu. Również charakterystycznym zjawiskiem jest zazdrość, tropienie i nieustanne podejrzenia o zdradę wobec kogoś bliskiego.

Paranoidalna osobowość

Są ludzie, którzy są jak najbliżej początku choroby. Osobowość paranoiczna i jej zachowanie przypomina symptomy choroby i wchodzi w skład grupy ryzyka w następnej fazie choroby.

Często ludzie o takich predyspozycjach stają się politykami, w których ich skłonność do przeciwstawiania się wyższej potędze i walce ze "złem" wygląda naturalnie. Z drugiej strony paranoiczna postać często pojawia się w seryjnych zabójcach, którzy mocno wierzą, że zabijali swoje ofiary, ponieważ ci sami polowali na nich i zamierzali ich zabić.

Nie ma takich ludzi poczucie humoru projektują odpowiedzialność od siebie na innych, nie ufają nikomu, czują się zdradzeni i obrażeni.

Ich ruch wytwarza oczy - "w dół, w lewo", co z punktu widzenia psychiatrii oznacza zaradność. Czują pogardę dla słabych i nieszczęśliwych, podziwiają siłę i moc. Jednak w rzeczywistości ich nienawiść do słabych jest nienawiścią do samego siebie, ponieważ w duszy taki pacjent odczuwa własną niepewność, strach i wstyd.

objawy psychozy paranoidalnej Leczenie

Leczenie psychozy paranoidalnej rzadko ma miejsce w szpitalu, jest koniecznością, tylko w przypadkach, gdy pacjent przejawia wyraźne zagrożenie dla siebie i innych.

Psychoterapię stosuje się w przebiegu, w którym pacjent zwiększa samoocenę, poczucie własnej wartości (które w rzeczywistości są przyczyną uprzedzeń wobec innych). Również przepisywane środki uspokajające, uspokajające i przeciwdepresyjne. I, oczywiście, w przypadku, gdy przyczyną paranoidalnej psychozy jest inna choroba, zalecane jest odpowiednie leczenie.