Okazuje się, że ta choroba dotyka nie tylko ludzi, ale wiele zwierząt. W coraz większym stopniu ostre zapalenie trzustki można znaleźć u kotów domowych. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do stanu zapalnego trzustki. Naukowcy nadal dokładnie badają tę chorobę. Jakie są główne przyczyny zapalenia trzustki u kotów? Większość ekspertów kojarzy to z niewłaściwym i nadmiernym odżywianiem, konsekwencją zatrucia, długotrwałego leczenia lub urazów, które również mogą wywołać atak. Uważa się, że Syjamskie koty szczególnie podatny na tę chorobę. Absolutnie nie jest konieczne stosowanie leków z jakiegokolwiek powodu, jeśli nie ma pilnej potrzeby takiego leczenia. Infekcje wirusowe mogą również wywoływać zapalenie trzustki u kota. Musisz uważnie obserwować swoje zwierzęta, gdy są narażone na niebezpieczną infekcję.

Objawy zapalenia trzustki u kotów

Zazwyczaj choroba powoduje wymioty depresja, biegunka, która prowadzi do odwodnienia, ból podczas badania jamy brzusznej. Stan szoku. Do tej pory dzielą się dwoma rodzajami tej choroby - ostrą i przewlekłą. W pierwszym przypadku wszystko zaczyna się nagle. W drugim objawy zaczynają się stopniowo objawiać, ale zmiany w narządach wewnętrznych (trzustce) stają się nieodwracalne.

Leczenie zapalenia trzustki u kotów

Możesz wybrać zabieg dopiero po całkowitym zbadaniu zwierzęcia, które obejmuje nie tylko badanie zewnętrzne, ale także badanie krwi i moczu. Najważniejsze to nie tylko walka z chorobą, ale także zapobieganie ewentualnym powikłaniom. Biegunka powoduje odwodnienie i zaburzenia elektrolitowe. Aby temu zapobiec, użyj zakraplaczy (roztworów koloidalnych i innych). Jako środki przeciwbólowe stosuje się różne środki znieczulające. W przypadku przepisania wymiotów zaleca się stosowanie inhibitorów ceruka, serenii, ondansetronu i kwasu solnego (omeprazol, famotydyna). Heparynę należy stosować w celu przeciwdziałania zakrzepicy wewnątrznaczyniowej. Zapalenie trzustki u kotów 1 W przypadku infekcji należy podać dodatkowe antybiotyki.

Bardzo ważnym miejscem w leczeniu zapalenia trzustki u kotów jest odpowiednia dieta. W żadnym wypadku pacjent nie powinien głodować przez więcej niż dwa dni. Po zakończeniu ostrego okresu należy zrównoważyć karmę tak, aby była bogata w przydatne i szybko się wchłaniające pokarmy. Produkty muszą być odtłuszczone. Odpowiedni ryż i gotowane mięso w stosunku 1: 1, mięso dla niemowląt, bez tłuszczu z indyka, kurczak, zboża, warzywa. Z mleka, ryb i ziemniaków, podczas gdy warto go odrzucić. Czasami możesz zaoferować kot z niskotłuszczowym twarogiem. Bardzo ważne jest podlewanie zwierzęcia po każdym posiłku, przynajmniej w małych porcjach.