pankreatyna podczas ciąży jest możliwa lub nie Przewlekłe choroby narządów przewodu pokarmowego, niestety, wraz z nadejściem ciąży nigdzie nie znikają i mogą ujawnić się bardzo nieoczekiwanie. Zapalenie trzustki, jak również wszelkie choroby żołądka, wątroby, pęcherzyka żółciowego, którym towarzyszą zaburzenia w procesie trawienia pokarmu, wymagają stałej terapii podtrzymującej. Jednym z tych leków jest Panreatin, ale można go zażywać w czasie ciąży lub nie, aby zrozumieć instrukcje dotyczące tego narzędzia.

Skład i forma uwalniania leku

Skład Pankreatyny to ten sam składnik aktywny, a forma uwalniania zależy od producenta. W aptece można znaleźć tabletki, kapsułki i pigułki o takich dawkach: 10 000, 20 000 i 25 000 jm. W zależności od tego, co choruje kobieta, lekarz przepisuje różne dawki, ale w większości przypadków dzienna stawka wynosi 150 000 jm.

Czy warto stosować ten lek u kobiet w ciąży?

To, czy można pić pankreatynę podczas ciąży, jest pytaniem, które często pytają kobiety, ponieważ odmowa leczenia podtrzymującego jest bezpośrednią drogą do zaostrzenia. Instrukcje dotyczące leku mówią, że nie przeprowadzono wystarczających badań w celu zagwarantowania bezpieczeństwa jego przyjęcia w okresie niesienia dziecka. Pankreatyna może być przepisana kobiecie w ciąży tylko przez lekarza w bardzo poważnych przypadkach, gdy korzyści z leczenia matki będą większe niż możliwe powikłania w rozwoju płodu.

Przeciwwskazania do stosowania pankreatyny w czasie ciąży

Podobnie jak w przypadku każdego leku, lek ma wiele przeciwwskazań. Nie może być stosowany przez tych, którzy cierpią na takie dolegliwości:

Podsumowując, należy zauważyć, że nie należy przyjmować leku Pancreatin podczas oczekiwania na malucha bez konsultacji z lekarzem, nawet jeśli pacjentka była leczona przed ciążą. W tym okresie niekontrolowane przyjmowanie leków może mieć bardzo negatywny wpływ na rozwój płodu. A jeśli twoje zdrowie jest bardzo niepokojące, to odwiedź w szpitalu, być może lekarz, po zbadaniu ciebie, przepisze lek, który będzie bezpieczny w czasie ciąży.