Teraz wiele osób trzyma psy w domu lub mieszkaniu. Zazwyczaj szczenięta szybko przyzwyczajają się do sposobu chodzenia i znoszenia do wyjścia na ulicę, aby móc zarządzać swoimi naturalnymi potrzebami. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, kiedy mały szczeniak nie może lub nie chce znieść, a pieluszki są używane dla szczeniąt.

Czy szczeniak może nosić pieluchę?

Pampers dla psów są bardzo podobne do tych, które są używane dla małych dzieci. Różnica dotyczy tylko dziury na ogon, która jest obecna w pieluszce dla zwierząt.

Pampers dla psów można kupić już w prawie każdym sklepie zoologicznym. Aby pies czuł się w nich komfortowo, należy wybrać odpowiedni rozmiar. Im większy szczeniak, tym większy rozmiar powinien zostać przyjęty. Doświadczeni hodowcy nie zalecają natychmiastowego kupienia całej paczki pieluszek, ale kupią jedną lub dwie próbki i przyjrzą się reakcji swojego zwierzaka.

Na pytanie, czy można zastosować pieluchę dla małego szczeniaka, eksperci zalecają zastosowanie tego środka tylko w dwóch przypadkach. Po pierwsze, gdy zwierzę zostało poddane zabiegowi chirurgicznemu i nie może chodzić na spacery lub nawet się przemieszczać. Druga opcja to wyjazd z psem na wycieczkę lub wizyta i obawiasz się, że szczeniak nie zostanie poproszony o pomoc w razie potrzeby i od razu może pojawić się zamieszanie. W innych sytuacjach, na przykład, gdy szczeniak jest jeszcze przyzwyczajony do reżimu spacerów lub nie może tolerować przez całą noc, zaleca się wymianę pieluch dla szczeniąt ze specjalnym absorbentem pieluchy dla psów .

Zalety pieluch dla szczeniąt

Pampers dla szczeniąt - wygodny i nowoczesny sposób na uniknięcie kłopotów podczas wizyty u weterynarza, w ruchu, a także podczas rehabilitacji zwierzęcia po zabiegu. Wielu właścicieli psów już doceniło tę adaptację i zauważyło, że większość szczeniąt reaguje dość spokojnie na stosowanie takich pieluch, chociaż na początku mogą powodować niepokój u zwierzęcia. Jednak nie angażuj się w używanie pieluch na wypadek, gdyby zwierzę było jeszcze tylko jest przyzwyczajony do pójścia do toalety na ulicy , ponieważ zwiększa to ryzyko, że zwierzę nie utrwali właściwego nawyku.