Pomimo dziwnej i nierozpoznawalnej nazwy, Ocicat ma zestaw bardzo dobrych cech. Rasy ocicat to kot, który wygląda jak dziki kot, ale bardzo spokojny charakter, wierny i czuły dla właściciela.

Wystarczy okitset kota duży rozmiar , nakrapiany kot, o oczach w kształcie migdałów, którego krój, a także kufa i uszy przypominają dzikiego kota.

Dlaczego Ocicat nie jest dziką rasą? Nie ma kropli ich krwi od wolnych braci. Abisyński, Kot syjamski , a także amerykański krótkowłosy. Otsikety otrzymał niezwykłą nazwę od drapieżnych koty ocelot, których wygląd jest podobny do Ocicat.

Opis rasy koty Otsiket

Ocicat jest dość dużym kotem z rozwiniętymi mięśniami i ciężkimi kośćmi. Koty zazwyczaj ważą 3-5 kg, koty - 4-6 kg. Sierść jest krótka, kolor koniecznie nierówny, z pierścieniami na nogach, niekompletnym kołnierzykiem na szyi i literą "M" na czole. W sumie jest 12 możliwych kolorów cyklu:

 • czerwonawy brąz;
 • czekolada;
 • brązowy;
 • fioletowy
 • niebieski;
 • czarny i srebrny;
 • żółtawo-brązowy;
 • niebieskie srebro;
 • czekoladowe srebro;
 • brązowe srebro;
 • purpurowo-srebrny;
 • beżowo-srebrny.

Pomimo dużych rozmiarów, Ocicat to elegancki kot, którego ruchy są płynne i pełne wdzięku. Łapy są średniej długości, kufa ma kształt klina, oczy lekko nachylone, uszy nieco większe niż przeciętne.

Ze względu na silną bazę genetyczną trzech ras, rzadko występują anomalie i nieprawidłowości w obrębie gałek ocznych. Kocięta Ocicat pojawiają się bez trudności w noszeniu. Ważne jest, aby od dzieciństwa nauczyć kociaka stałej obecności ludzi i komunikować się z nimi, konieczne jest, aby koty Ocicat były łatwo oddawane w ręce.

Średni koszt kociaka rasy Ricket wynosi od 500 do 2500 USD. Koty wydają się droższe.

Charakter Ocicat

Rasa Ocicat przyciąga swoim aktywnym, dociekliwym i ludzkim charakterem. Często te koty są porównywane do psów: są bardzo przywiązane i wierne podążaniu za swoim panem wszędzie, a jako znajomy mogą polizać rękę gościa. Ze względu na swoją ciekawość, Ocicat uczy się nawet najprostszych zespołów, a także szybko rozumie zasady pobytu przyjęte w domu.

Ocicat jest mobilny, łatwo mu przenieść się do nowego miejsca, możesz zabrać go ze sobą na daczę bez strachu. Takie zwierzę rzadko opuszcza swoją stronę, czując terytorium.

Zawsze jest zainteresowany nowymi ludźmi, gośćmi. Rzadko widujesz kota ukrywającego się pod nowymi ludźmi, najczęściej on sam pierwszy raz się zapoznaje. Nie zdziw się, jeśli za kilka minut zwierzak będzie już wygodnie osiadł na kolanach gościa.

Ocicat jest rasą towarzyską, potrzebuje obecności osoby, nie toleruje długotrwałej samotności. Z innymi zwierzętami można znaleźć wspólny język, ale najczęściej woli być jedynym zwierzakiem.

Kot rasy Ocicat jest badaczem i zdobywcą nowych szczytów, dla wygodnego życia potrzebuje odpowiedniej przestrzeni i specjalnych urządzeń. Kocięta Otsiket do gier, skoków. Niektórzy hodowcy ćwiczą codzienne spacery z Ocicatem na smyczy.

Opieka Ocicet

Krótkowłosy nie wymaga wiele uwagi. Wystarczy przeczesać wełnę podczas zrzucania i wypolerować ją, natrzeć zamszem. Ocicat również nie wymaga częstych kąpieli, hodowcy zazwyczaj kąpią się w koty 3-4 dni przed spodziewaną datą wystawową.

Jeśli chodzi o karmienie, Ocicat nie jest wrażliwy na jedzenie. Ten kot będzie pasował do każdej zrównoważonej paszy o wysokiej jakości. Staraj się nie karmić kotów niskokalorycznymi produktami o niskiej jakości, ponieważ wpływa to na stan ich włosów, zębów i skraca ich żywotność.