Jeśli w organizmie człowieka występują patologie, może to wpłynąć na jakość mikrocyrkulacji krwi w skórze. Zaczyna wchodzić do skóry w niewystarczającej ilości iz tego powodu zmienia się jej cera - staje się blada. Jaka jest bladość twarzy? Czy zdarza się, że taki odcień skóry jest normalną reakcją osoby na zewnętrzne bodźce?

Dlaczego moja twarz staje się blada?

Jeśli masz bladość twarzy, powody mogą być różne. Bardzo często taki symptom wskazuje niedokrwistość z niedoboru żelaza . W tym przypadku pacjent również znacząco obniża ciśnienie krwi, pojawia się zmęczenie i drażliwość.

Blada twarz może wystąpić, gdy:

  • niski poziom hemoglobiny;
  • choroba nerek (szczególnie przewlekła);
  • kłębuszkowe zapalenie nerek;
  • niewydolność serca .

Osoba bladą zbyt mocno i atakując stenokardię. W tej chwili niepokoi go ból, który jest podawany szyi, ramieniu, a nawet plecom. Przyczynami bladości u kobiet i mężczyzn są ciężkie choroby żołądka lub dwunastnicy, ponieważ chorobie tej towarzyszy często ciężkie krwawienie wewnętrzne. Na stan skóry mogą negatywnie wpływać zaburzenia hormonalne. Ponadto bladość może wystąpić w przypadku choroby zakaźnej.

Nieszkodliwe przyczyny bladości twarzy

Oczywiście przyczyną bladości twarzy nie zawsze są poważne choroby lub patologie. Zdarza się, że osoba wygląda bardzo blado po długim czasie spędzonym na ulicy w ujemnych temperaturach lub przy ścisłej diecie.

Na kolor skóry wpływa aktywność fizyczna. Blado wyglądają ludzie, którzy mało się poruszają i rzadko uprawiają sport, ponieważ ich mięsień sercowy działa z mniejszą intensywnością. Nagłe pojawienie się bladości obserwuje się u wielu osób z ciężkim stresem i chorobami nerwowymi.