Kolor skóry u osoby rodzi się od urodzenia. Niektórzy ludzie mają bladą skórę. Ponadto, sto lat temu, blada skóra była uważana za szczególnie piękną, a kobiety uciekały się do licznych sztuczek, aby wybielić skórę. I na dziś, pomimo popularności poparzeń słonecznych, niektórzy go rozjaśniają. Ale jeśli dana osoba nie urodziła się w jasnym kolorze skóry i nie podjął kroków mających na celu rozjaśnienie skóry, a ona dostała bardzo blady, niezdrowy odcień, może to być objawem zarówno negatywnego wpływu środowiska, jak i różnych chorób.

Przyczyny bladości skóry

W normalnych warunkach skóra ma lekko różowawy odcień, więc jeśli staje się blada, zwykle oznacza to niedostateczne ukrwienie. Jednak powody, dla których skóra twarzy staje się blada, mogą być inne.

Wpływ ekstremalnych temperatur

Najczęściej jest to kwestia hipotermii zimą, kiedy skóra twarzy, nie zakryta przez odzież, jest regularnie narażona na działanie wiatru i mrozu. Również podczas przesuszania i udaru cieplnego można zaobserwować ostre blednięcie skóry.

Neurozy, stres, przepracowanie, brak snu

Pod wpływem tych czynników często wystarcza zwężenie naczyń, a co za tym idzie - trudność ukrwienia skóry.

Niedokrwistość z niedoboru żelaza

Żelazo bierze udział w tworzeniu się komórek krwi i nadaje krwi bogaty czerwony odcień, zapewnia transport tlenu do komórek. Naturalnie jej brak wywołuje bladą skórę. Niedokrwistość może być spowodowana przez krwawienie (w tym menstruacyjne), choroby żołądka i jelit (wrzód trawienny, zapalenie żołądka), stosowanie pewnych leków (w szczególności dużej ilości aspiryny) i inne czynniki.

Niedociśnienie

Zmniejszone ciśnienie krwi może objawiać się jako osobny objaw, ale może również być oznaką niedokrwistości, zaburzeń krążenia i innych chorób.

Awitaminoza

Przede wszystkim mówimy o braku witamin z grupy B (zwłaszcza B12), a także o witaminie A i kwasie foliowym.

Siedzący tryb życia

W przypadku braku wysiłku fizycznego może być niedostateczna podaż tlenu do organizmu.

Oprócz powyższego na kolor skóry mogą mieć wpływ choroby zakaźne, ciężkie choroby wewnętrzne, zaburzenia hormonalne. Możliwy jest także wariant niewystarczającej produkcji melaniny przez skórę.

Brak melaniny odnosi się do chronicznych, często wrodzonych zjawisk, a osoba zwykle wie o takim problemie. We wszystkich innych przypadkach, jeśli masz zmianę w normalnym kolorze skóry, musisz dowiedzieć się, dlaczego skóra staje się blada i podjąć działanie.

Makijaż dla bladej skóry

Leczenie i przywracanie prawidłowego koloru skóry jest z pewnością konieczne, ale zwykle wymaga czasu, a która kobieta chce wyglądać jak blady muchomor? Jest dobry dla osób, które nie chorują, a skóra jest blada od urodzenia. Reszta musi jednak pilnie wybrać nowy makijaż. Co więcej, trudno jest zastosować jasną skórę w korzystnym odcieniu, a wady na niej są znacznie bardziej widoczne:

  1. Nie próbuj zamaskować naturalnego koloru grubą warstwą podkładu i pudru. Wygląda nienaturalnie i często sprawia, że ​​kobieta jest wizualnie starsza. Tonalny krem ​​na bladą skórę powinien mieć co najwyżej dwa odcienie ciemniejsze niż zwykła cera. W takim przypadku konieczne jest porzucenie brązowych odcieni, które spowodują niezdrowe zażółcenie osoby i podniesienie neutralnego lub różowego odcienia. Krem nakłada się cienką warstwą, a defekty są wstępnie maskowane przez primer .
  2. Właściciele bladej skóry, aby twarz nie wydawała się niezdrowa i zmęczona, potrzebujesz rumienia. Ale gruba warstwa rumieńców przesadnie nasyconych odcieni nie będzie dobrze wyglądać. Najlepszy ze wszystkich Makijaż dla bladej skóry preferują odcienie jasnoróżowego, koralowego i brzoskwiniowego bez iskier i macicy perłowej.
  3. Jasne cienie również wydają się wulgarne, dlatego pożądane jest stosowanie chłodniejszych i bardziej spokojnych odcieni.
  4. Szminka powinna być również wybrana niezbyt jasna i prowokująca, w neutralnych kolorach. Ciemne i nadmiernie błyszczące usta nie są odpowiednie dla właściciela jasnej skóry. Do makijażu wieczorowego można użyć szminki o bogatym czerwonym zabarwieniu, ale reszta makijażu powinna pozostać maksymalnie neutralna, w naturalnych odcieniach.