W Los Angeles podsumował główne wydarzenie w świecie przemysłu filmowego, wręczając "Oscary". To ważne wydarzenie transmitowane było na żywo w wielu kanałach telewizyjnych, dzięki czemu widzowie w różnych krajach cieszyli się pokazem i natychmiast poznali nazwiska zwycięzców.

Świętowanie w wielkim stylu

Gwiazdy, robiąc zdjęcia na czerwonym dywanie, śpieszyły się, by zająć swoje miejsce w audytorium kina Dolby, ponieważ według prognoz wyniki Oscarów powinny być bardzo interesujące.

Podczas gdy oficjalna część imprezy się nie rozpoczęła, gospodarz Oscara Chris Rock wysłał swoje córki do ludzi, którzy karmili głodnych celebrytów i gromadzili pieniądze na cele charytatywne. Nawiasem mówiąc, ich dochody wyniosły 65 tysięcy dolarów!

Między nagrodami nagrodzonymi gościami byli: Sam Smith, który zaśpiewał piosenkę z "007: Spectrum" Pisma na ścianie, The Weeknd, która zaśpiewała piosenkę z "50 odcieni szarości" Earned It, Lady Gaga z piosenką z "Strefy myśliwskiej" Til It Happens to Ty.

Czytaj także
  • Uściski Camila Morrone i Leonardo DiCaprio na imprezie karnawałowej Coachella Neon
  • Timothy Shalame: "Jak" chłopiec z brzoskwiniami "przeżywa falę chwały
  • 24 gwiazdki-brudny, z którego pachnie nieprzyjemnie

Werdykt Akademii Filmowej

Najlepszy obraz otrzymał tytuł "W świetle reflektorów" Thomasa McCarthy'ego, który opowiada o dziennikarskim śledztwie w sprawie faktów pedofilii wśród księży katolickich. Ponadto doceniono pracę scenarzystów, którzy napisali fabułę taśmy. Najlepszym filmem w obcym języku był "Syn Saula".

Leonardo DiCaprio tym razem objął wszystkich swoich rywali i dostał swoją pierwszą statuetkę. Sprawiedliwość zwyciężyła, a Leo został uznany za najlepszego aktora. Wśród aktorek znalazł się Bree Larson, która wyróżniła się w dramacie "The Room".

Najlepszymi aktorami drugoplanowymi byli Marc Ryllance, który grał w "Spy Bridge", a Alicia Wikander za grę w filmie "Girl from Denmark".

Meksykański Alejandro González Inarritu niespodziewanie wygrał nominację najlepszego reżysera filmem "Survivor".

W kategorii najlepszego kompozytora nie było równego Ennio Morricone ("Abominable eight"), najlepszym kamerzystą był Emmanuel Lubetsky ("The Survivor"). Najlepsze efekty wizualne można zobaczyć w filmie "Out of the Car", kostiumach, montażu (w tym dźwięku), makijażu, fryzurach w Mad Max: Fury Road.

Najlepszy film animowany to "Puzzle", a także nominacja filmów dokumentalnych wygranych przez "Amy".

Nagrodę za najlepszą piosenkę wykonał Sam Smith, który wykonał "Pisma na ścianę" w "007: Spectrum".

Лучший актер Леонардо Ди Каприо и режиссер  Алехандро Гонсалес Иньярриту Лучшая актриса Бри Ларсон Джимми Нейпс и Сэм Смит с призами за лучшую песню
Лучший оператор Эммануэль Любецки и Рэйчел МакадамсЛучший актер второго плана Марк Райлэнс Ведущий
Дочери Рока продают печенюшкиЛеди Гага на сценеНомер The Weeknd