Rak jest niebezpieczną chorobą, ponieważ często występuje bez objawów klinicznych i jest często wykrywany tylko w ciężkich stadiach choroby. Onkologia piersi rozwija się z komórek nabłonka wyściełających przewody mleczne lub z tkanki gruczołowej.

Objawy raka piersi

Wśród oznak onkologii piersi można zidentyfikować główną, która polega na wykryciu zagęszczenia w piersiach. Dostępność "Bumps" w klatce piersiowej zawsze alarmujące. W końcu może to być łagodna edukacja i rak.

W początkowej fazie raka, z reguły w klatce piersiowej występuje tylko zaokrąglone, bezbolesne stwardnienie. Jego osobliwość jest bezruch podczas próby przemieszczenia. Jest to spowodowane infiltracją otaczających tkanek. Przy dużej wielkości guza, zauważalna staje się różnica między zdrowym i dotkniętym gruczołem. Piersi mogą się zdeformować. Wśród innych objawów raka piersi można wyróżnić następujące:

 1. Izolacja krwi z brodawki występuje, gdy nowotwór z nabłonka przewodów, który znajduje się w fazie dezintegracji.
 2. Zmiany w sutku. Może to być owrzodzenie (szczególnie charakterystyczne dla raka Pageta). Może również istnieć stałe, stałe cofanie sutków. Ten objaw może być pierwszą oznaką guza zlokalizowanego pod brodawką.
 3. Objaw "skórki cytryny". W ciężkich postaciach choroby odpływ limfy z gruczołu zostaje zakłócony. Z tego powodu powstaje swoisty obrzęk, w którym skóra nabiera wyglądu skórek owoców cytrusowych.
 4. Symptom umbilization. Ze względu na pociągnięcie więzadeł gruczołu mlekowego do guza, skóra jest naciągnięta na miejsce patologicznego ogniska.
 5. Obrzęk piersi jest charakterystyczny dla obrzękowej postaci raka.
 6. Wzrost węzłów chłonnych pachowych, nawet w niewielkiej formacji w gruczole mlekowym, powinien sugerować obecność procesu onkologicznego. Ważne jest również obmacywanie węzłów chłonnych położonych powyżej i poniżej obojczyka.
 7. Nowości w zakresie onkologii piersi na etapie 4 towarzyszy obecność przerzutów w komórkach nowotworowych w różnych narządach. Najczęściej wpływa na płuca i kości.

Leczenie i rehabilitacja w obecności raka piersi

Dla wielu osób, onkologia lub rak piersi brzmi jak zdanie. Ale dzisiaj jest szansa na radykalne usunięcie skupienia onkologicznego z pełnym powrotem do zdrowia. Skuteczne leczenie onkologii piersi obejmuje chirurgiczne usunięcie guza. Ponadto stosują chemioterapię, radioterapię i podawanie leków hormonalnych.

W celu rehabilitacji i dalszego leczenia pacjentów z rakiem piersi pokazana jest obserwacja pacjenta. Po pierwsze, inspekcja przeprowadzana jest raz na trzy miesiące, a następnie rzadziej - raz na sześć miesięcy. Na mastektomia , to znaczy, podczas usuwania gruczołu pokazano użycie specjalnych protez.

Niepełnosprawność w raku piersi ustala się w następujących przypadkach:

 • po operacji onkologia raka piersi u pacjentów z utraconą zdolnością do pracy w zawodzie pracy fizycznej;
 • w obecności komplikacji związanych z operacją;
 • z wątpliwym rokowaniem dla wyzdrowienia w obecności wspólnego procesu nowotworowego;
 • z nawrotem guza;
 • podczas chemioterapii lub radioterapii;
 • ciężki przebieg, z nieuleczalnym stadium choroby.

W celu szybkiego wykrycia raka piersi konieczne jest coroczne badanie mammograficzne lub badanie ultrasonograficzne gruczołów sutkowych. A w obecności pierwszych objawów raka piersi konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem.