Test ciążowy z jodem Aby ustalić obecność lub brak ciąży dzisiaj, prawie od drugiego tygodnia ciąży. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić: testy farmaceutyczne różnych rodzajów, sprawdzanie Poziom hCG w laboratorium, USG i badanie przez ginekologa. Wszystkie te metody mogą dość trafnie określić, czy kobieta jest w ciąży.

Ale nawet przed wynalezieniem wszystkich powyższych metod, przyszłe matki chciały dowiedzieć się tak szybko jak to możliwe, czy zaszły w ciążę. Do tego wykorzystano różne popularne domowe metody - z pomocą sody, z obrączką ślubną lub definicją ciąży z jodem.

Wiarygodność tych metod budzi pewne wątpliwości, ponieważ ci, którzy próbowali przetestować ciążę za pomocą jodu, zauważają, że nie jest to 100% gwarancji. I czy konieczne jest stosowanie tej metody od epoki kamienia, kiedy są bardziej niezawodne i metody informacyjne.

Ale natura kobiecej ciekawości jest po prostu wyjątkowa, a wielu, nie czekając na odpowiedź testu aptek, może przeprowadzić tak prosty eksperyment w dowolnym momencie w domu. W końcu każdy w arsenale ma taki środek pierwszej potrzeby, jak jod, co oznacza, że ​​można go użyć do sprawdzenia ciąży.

Jak ustalić ciążę za pomocą jodu?

Istnieją dwa różne sposoby ustalania ciąży z jodem. Aby uzyskać jak najbliżej prawdy, musisz wykonać obie te czynności. Do tego niemal mistycznego rytuału potrzebujemy:

  1. Głównym składnikiem jest jod
  2. Czysty plastikowy lub szklany kubek
  3. Zwykła pipeta
  4. Pasek białego papieru
  5. Poranny mocz przypuszczalnie ciąży

Jeśli chodzi o testy apteczne, do których jesteśmy przyzwyczajeni, najlepiej używać moczu rano, zaraz po przebudzeniu. Wtedy stężenie niezbędnych substancji w nim będzie maksymalne, a zatem wynik będzie dokładniejszy niż z moczem pobranym o innej porze dnia.

Jak sprawdzić ciążę z jodem - metoda numer 1

Mocz zbiera się w czystym pojemniku i do pipety należy wrzucić jedną lub dwie krople jodu. Ale powinieneś działać ostrożnie, aby kropla powoli opadała na powierzchnię, a nie bulgotała ostro. Można to osiągnąć, zbliżając pipetę prawie do powierzchni cieczy lub kapiącą na ściankę szkła.

Test ciążowy z jodem będzie dodatni, jeśli kropla nie rozprzestrzeni się na powierzchni i pozostanie niezmieniona, lub gdy natychmiast opada na dno, a następnie wynurza się ponownie. Kiedy widzimy, jak kropla rozlewa się po całej powierzchni i ewentualnie miesza się z moczem, wtedy nie ma ciąży.

Jak znaleźć ciążę z jodem - metoda numer 2

W przypadku innej metody potrzebujemy kawałka zwykłego białego papieru. Arkusz notebooka nie nadaje się do tego, ponieważ już użył atramentu drukarskiego do nakładania komórek i linii. Cienki album lub arkusz drukarki będzie w sam raz.

Ten kawałek naszego oryginalnego testu lakmusowego moczony jest porannym moczem. Następnie, ponownie, za pomocą pipety, kroplami na mokrym papierze jedną lub dwie krople odczynnika chemicznego, w naszym przypadku jod. Test ciążowy jodu Tutaj zaczyna się najciekawszy - jeśli kolor kropli zmieni się i stanie się liliowy, a nawet fioletowy, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo wysokie. Cóż, kiedy plama jodu jest brązowa, czarna lub niebieska, najprawdopodobniej nie jesteś w ciąży.

Przy identyfikacji kolorów należy zachować ostrożność, ponieważ odmiany odcieni niebiesko-fioletowych są liczne i można nieco pomylić ich definicję. Ostateczną diagnozę, czy to ciężarną, czy nie, pozostawia się lekarzowi, który potwierdzi to za pomocą USG i analizy hormonu ciąży. Czy wierzyć, że test wykonany za pomocą jodu jest twój, bo czasami zdarzają się cuda.