serzhanin u drozda Kandydoza pochwy, lub drozd - To jedna z tych chorób, z którymi każda kobieta spotyka się przynajmniej raz w życiu. Nie powinieneś się go bać i, z reguły, kandydoza nie jest niebezpieczna dla zdrowia kobiety, ale nie powinieneś pozwolić mu dryfować. Istnieje wiele sposobów i sposobów na pozbycie się tej choroby. Tabletki dopochwowe Terzhinan doskonale pomagają w przypadku pleśniawki i mogą być stosowane przez dziewczęta w wieku powyżej 16 lat.

Skład narzędzia

Lek ten zawiera tetrinidazol, nystatynę, siarczan neomycyny, prenidazol itp. I jest antybiotykiem. Ze względu na dużą liczbę substancji aktywnych, świece Terzhinan mogą być używane nie tylko przez pleśniawki, ale także przez pochwę spowodowaną różnymi etiologiami: trichomonadami, beztlenowymi mikroorganizmami, corynebakteriami itp.

Leczenie pleśniawki Terzhinanom

Składnikiem aktywnym tego leku, który zwalcza kandydozę pochwy jest nystatyna. Na pytanie, ile tabletek dopochwowych Tersinan stosuje się do pleśniawki, ginekolodzy odpowiadają: 10 dni na jedną świecę dziennie. Schemat tego leku jest następujący: tabletkę zanurza się w przegotowanej wodzie w temperaturze pokojowej na 30 sekund, po czym wprowadza się ją głęboko do pochwy. Po tym zabiegu zaleca się kobiecie położyć się na 20 minut, aby całkowicie rozpuścić lek.

Podczas ciąży Terginan z pleśniawki można stosować wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza. Ponadto warto pamiętać, że w pierwszym trymestrze lek ten jest zabroniony. Schemat stosowania leku Terzhinan jest taki sam jak u kobiet nie będących w ciąży: 10 dni, 1 tabletka, raz na dobę.

Warto zauważyć, że użycie tego narzędzia nie może zostać przerwane, gdy pojawia się miesiączka, a terapia partnerem seksualnym jest objęta obowiązkowym programem leczenia tej dolegliwości.

W przypadku zaostrzenia przewlekłego pleśniawki tabletki Terzhinan zaleca się stosować zgodnie z tym samym schematem, co w przypadku leczenia konwencjonalnego: 10 kolejnych dni w przypadku 1 świecy. Ponadto, aby uzyskać szybki efekt, pacjent musi przestrzegać diety, która polega na odmowie czasu leczenia słodkiego, mącznego, słonego i korzennego. Zaleca się wprowadzanie sfermentowanych produktów mlecznych do kapsułek dietetycznych i napojów zawierających żywe bakterie, na przykład "Jogurt" itp. świece z pleśniawki terzhinan W celu zapobiegania drozdowi, lek Terzhinan podaje się raz na trzy miesiące w ilości 6 tabletek dopochwowych w jednym cyklu leczenia. Ponadto warto pamiętać, że ten lek jest niekompatybilny z alkoholem.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że nie ma wątpliwości, czy Terzhinan traktuje drozda. Nie powinniśmy jednak zapominać, że grzyb Candida, który wywołuje tę chorobę, z niedostateczną jakością leczenia, szybkimi zmianami i wcześniej stosowanymi lekami nie może już na nią działać. Dlatego leczenie drozda powinno rozpocząć się od wizyty w gabinecie ginekologa i dostarczenia wymazu z pochwy.