Karmienie piersią jest bardzo ważnym procesem dla zdrowia Twojego dziecka. Aby ułatwić sobie życie w tym czasie, kobieta musi wybrać odpowiednie ubrania do pielęgnacji swojego dziecka. Wiele młodych matek przenosi swoje dziecko do mikstury, ponieważ boją się powiększania piersi, ciągłego wycieku mleka i konieczności noszenia niewygodnego dużego stanika. Ale w nowoczesnym społeczeństwie wcale nie jest to konieczne. Owszem, piersi znacznie się powiększają, ale to zjawisko jest tymczasowe. Aby ułatwić przetrwanie w tym okresie, należy wybrać odpowiedni stanik do karmienia. To bardzo różni się od zwykłych i musi spełniać pewne podstawowe zasady.

W jaki sposób biustonosz do karmienia różni się od zwykłego?

Cechy biustonoszy pielęgniarskich:

  1. Powinien być elastyczny, ponieważ w ciągu dnia piersi matki karmiącej albo zwiększa się, albo zmniejsza, a ściśnięcie przewodów mlecznych jest bardzo niezdrowe.
  2. Wskazane jest, aby wybrać biustonosz kucyk, ponieważ mogą one uszczypnąć piersi i zakłócić przepływ mleka.
  3. Paski takiego biustonosza powinny być szerokie, z możliwością regulacji ich długości. Podczas zakładania należy uważać, aby nie spadły i nie uderzyły w ciało.
  4. Bielizna pielęgniarska muszą być wykonane z naturalnych materiałów. Bez względu na to, ile mówi się o bezpieczeństwie syntetyków, ale skóra w nim nie oddycha i pot, pot miesza się z mlekiem i może powodować podrażnienia.
  5. Szczególnie ważne jest, aby kubki były miękkie i gładkie. Każdy szew może przeciskać przewody i zakłócać postęp mleka.
  6. Kubki powinny być takie, aby można było w nich umieścić specjalne podkładki lub pojemniki do zbierania mleka.
  7. Wybierz biustonosz, aby można było odpiąć zapięcie jedną ręką, ponieważ będziesz mieć dziecko w drugiej.
  8. Dodatkowo, poprawny biustonosz do karmienia powinien dobrze podtrzymywać pierś, pomagając mu uzyskać optymalną pozycję dla lepszego przepływu mleka.
  9. bielizna do karmienia

Jak wybrać biustonosz do karmienia?

Ale nawet jeśli młoda matka wie, jak wybrać biustonosz do karmienia, nadal trzeba to zmierzyć. Zrób to lepiej w ostatnim miesiącu ciąży. Należy jednak pamiętać, że po urodzeniu pierś powiększy się nieznacznie, a po kilku miesiącach zmniejszy się.

Dlatego zaleca się zakup kilku staników. I pomimo obfitości kryteriów wyboru, najważniejszą rzeczą, na której kobieta musi się skupić, jest to, aby była wygodna. Nie powinien naciskać i skakać, gdy podnosi ręce do góry, a pasy nie powinny upaść ani uderzyć w ciało. Kupując bieliznę, należy zwrócić uwagę na wyjątkowy karmienie ubrań aby nic nie przeszkodziło ci w ważnym procesie.