Podstawowa biopsja lub rak podstawnokomórkowy to złośliwy wzrost komórek skóry. Basaloma to plama z perłową różową powierzchnią lub różowym błyszczącym węzłem. Edukacja jest bezbolesna i często przypomina ścieranie, które nie leczy. Chociaż podstawowe blizny skóry nosa odnoszą się do nowotworów o złośliwej etiologii, to nie tworzą przerzutów, ale często ich komórki wyrastają w otaczające tkanki. Ponadto eksperci odnotowują taką cechę podstawową, jako tendencję do nawrotów.

Leczenie podstawy nosowej

W zależności od wielkości i umiejscowienia nowotworu onkolog wybiera metodę leczenia. Warianty terapii mogą być:

  • procedury radiacyjne;
  • chemioterapia - wprowadzenie specjalnych chemikaliów;
  • kriodestrukcja - usuwanie za pomocą wpływu niskich temperatur;
  • diathermocoagulation - zniszczenie guza poprzez działanie prądu o pewnej częstotliwości;
  • wycięcie laserowe;
  • operacja chirurgiczna.

Specjaliści w leczeniu podstawnych płatów nosa, tak jak i innych formacji na twarzy, wolą używać napromieniania. Radioterapię stosuje się w celu wyeliminowania podstawowych płatów nosa, głównie wtedy, gdy chirurgiczne podejście do guza jest trudne. Ważne jest również to, że tkanka, z której składa się basilioma, jest bardzo wrażliwa na promieniowanie.

Inne opcje terapii, poza tradycyjnym wycięciem chirurgicznym, są również bezpieczne i skuteczne. Niedawno opracowano nową technikę wycinania guza metodą chirurgiczną - technikę Mossa. Gdy jest używany, podstawowa komórka jest usuwana w kilku etapach wzdłuż warstw. Po leczeniu basalomy na nosie rokowanie jest zwykle korzystne. Statystyka medyczna stwierdza: ponad 90% pacjentów jest całkowicie wyleczonych.

Leczenie basiolioma nosa przy pomocy środków ludowych basaloma nosa

Tradycyjna medycyna oferuje wiele recept na leczenie nowotworów na nosie, ale przed ich użyciem zalecamy skonsultowanie się z lekarzem.

Być może najbardziej skutecznym naturalnym środkiem jest mleczny sok z glistnika i wywar z rośliny. Aby przygotować rosół, liście glistnika są drobno posiekane. 1 łyżeczkę zalać szklanką wrzącej wody. Napar do infuzji trzy razy dziennie na 1/3 szklanki. Pożądane jest codziennie, aby przygotować świeże lekarstwo.

Do leczenia podstawowej komórki można również użyć naparu tytoniu, aplikacji z tartej marchwi, balsamów solnych.