Tradycje wschodniej garderoby różnią się zasadniczo od europejskich standardów i kanonów piękna. Nie jest jednak konieczne poddawanie się stereotypowym myślom i wciąganie do umysłu tylko wyjątkowo czarnego prześcieradła naniesionego na głowę. Muzułmańskie stroje są oczywiście znacznie skromniejsze, ale wszystkie są wykonane w ramach współczesnych trendów mody, a niektóre są całkiem dostosowane do życia w krajach europejskich.

Czym jest odzież muzułmańska dla kobiet?

Większość wyemancypowanych europejskich kobiet wyobraża sobie muzułmankę jako nieszczęśliwą i upokorzoną. W rzeczywistości jednak miłość do kobiety i pełen szacunku stosunek do niej stały się zasadą tworzenia garderoby: kobieta powinna być piękna i seksowna tylko dla męża, jej piękno jest niedostępne dla innych mężczyzn. Główne cechy wyróżniające muzułmańską odzież dla kobiet przedstawiono na poniższej liście:

  • całe ciało jest starannie ukryte, możesz pokazać tylko dłonie i twarz;
  • wszystkie style są dopasowane w taki sposób, że nie można oglądać sylwetki (brak dopasowanych lub napiętych elementów, klatka piersiowa i biodra w ogóle nie są widoczne);
  • wszystkie tkaniny oddychają swobodnie i przechodzą wilgoć, ale nie są przezroczyste, nawet kolor skóry nie może być brany pod uwagę;
  • Muzułmańska odzież dla kobiet to nie tyle sposób wyrażania siebie, co ucieleśnienie wierzeń i wychowanie kobiety, tak jasne kolory i drukuje nie spotkasz się tutaj.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie można pięknie wyglądać w takiej sukience. Ale modne muzułmańskie ubrania okazują się bardzo nowoczesne i stylowe, oczywiście w ramach islamskich tradycji.

Obecnie odzież damska dla muzułmanek jest dość stylowa, nawet biorąc pod uwagę jej cechy. Jeśli mówimy o wąskim okręgu lub domu, ubrania są dość jasne i otwarte. Istnieją nawet garnitury do biura i pracy, w których zachowane są wszystkie tradycje, ale kodeks ubioru jest w pełni przestrzegany.

Niemal wszystkie stroje uzupełnia hidżab i apaszki. Ale nie tylko nie kolidują one z ogólnym wrażeniem obrazu, ale wręcz przeciwnie, harmonijnie do niego pasują i przynoszą osobliwą radość.

Piękne ubrania dla muzułmańskich kobiet od marek modowych

Dziś są specjalne sklepy i butiki, sprzedawcy online pięknych i nowoczesnych ubrań dla kobiet ze Wschodu. Jedną z wiodących firm produkujących odzież muzułmańską jest Amani. Wszystkie prezentowane modele znanej marki można podzielić na trzy typy: sukienki i sukienkę z regularnej oferty w tradycyjnym stylu, rzeczy o charakterze sezonowym, i oczywiście małe partie z rzeczami nie do masowej konsumpcji.

Amani oferuje swoim klientom różne sukienki i spódnice, tuniki i hidżaby. Istnieją modele dla młodych dziewcząt, które dopiero odkrywają prawdę Moda muzułmańska . Są to zazwyczaj jaśniejsze i bardziej wesołe kolory, bardziej demokratyczne opcje cięcia. Wielkim plusem współczesnego orientalnego stylu muzułmańskiej odzieży damskiej jest jej przystosowanie do warunków współczesnego świata zachodniego: rzeczy nie odróżniają się od tłumu, ale jednocześnie zachowują wszystkie tradycje mody orientalnej. Nawiasem mówiąc, wszystkie tkaniny do krawiectwa nie są tanie, są naturalne i doskonale przepuszczają powietrze.

Kolejną nie mniej popularną marką muzułmańskiej odzieży jest Zuhra. Jest to religijna odzież, która zaspokoi potrzeby każdej wschodniej kobiety. Przedstawione w sklepie stroje zadowolą różnorodnością i nowoczesnym podejściem. Istnieją modele dla młodych i starszych kobiet. Kolorystyka muzułmańskiej odzieży marki Zuhra jest dość różnorodna, od tradycyjnych ciemnych odcieni czerni i szarości po bardziej demokratyczną kawę i beż.

Muzułmańska odzież dla kobiet 1Muzułmańska odzież dla kobiet 2Muzułmańska odzież dla kobiet 3
Muzułmańska odzież dla kobiet 4Muzułmańskie stroje dla kobiet 5Muzułmańska odzież dla kobiet 6
Muzułmańskie stroje dla kobiet 7Muzułmańska odzież dla kobiet 8Muzułmańskie stroje dla kobiet 9