Indyjski strój narodowy dla kobiet - nie tylko tradycyjne stroje. Jest ucieleśnieniem zwyczajów, które demonstrują styl życia i szczególną atrakcyjność miejscowych kobiet.

Sari jest najpopularniejszym i jednym z najstarszych strojów nieproszonych. Jest to solidny kawałek materiału o długości do 12 m, który jest szczególnie owinięty wokół ciała. Minęło wiele tysiącleci, podczas których Indianie niejednokrotnie byli pod jarzmem innych narodów, a jednak hołd dla kultury i obyczajów pozostał niezmieniony. Nawet wpływ nowoczesnej mody europejskiej w żaden sposób nie wpłynął na tradycję noszenia stroju narodowego. Obecnie sari jest jedną z niewielu sukien, które zachowały swoją oryginalność i pozostały nie tylko jako element muzealny, ale także w codziennej garderobie kobiet.

Szyć sari z jedwabiu, szyfonu i miękkiej bawełny. Im droższy materiał, tym wyższy status i bogactwo właściciela. W zależności od cech każdego stanu kostiumy są ozdobione różnymi ornamentami. Formalne noszenie jest dodatkowo haftowane złotymi lub srebrnymi nitkami. Wcześniej kolor sari miał specjalne znaczenie i dla każdego przypadku kobiety zakładały określony strój. W naszych czasach kolory mogą być bardzo różnorodne.

Biżuteria ma specjalne miejsce. Kobiety noszą je niezależnie od wieku, religii i sytuacji finansowej. Przy okazji wakacji dziewczęta noszą około 12 rodzajów ozdób.

Kostium w stylu indyjskim

Dzięki kostiumowi narodowemu, indyjskie kobiety są uważane za najbardziej wdzięczne i uwodzicielskie. Aby zanurzyć się w tak atrakcyjny i tajemniczy świat Indii, europejskie kobiety zaczęły interesować się swoją kulturą i tradycjami. Chcąc stać się częścią tej kultury, nawet przez krótki czas, dziewczyny chętnie ubierają się w indyjskie stroje i tańczą swoje ludowe tańce.

Ostatnio modne stało się organizowanie przyjęć i wesel w indyjskim stylu. Na takich imprezach organizatorzy stylizują pokój, wybierają dania kuchni narodowej, elementy uroczystości, gier i rozrywki. Pamiętaj, aby wejść kod ubioru . Ale nie martw się o to. Indyjskie stroje dla dziewcząt stały się dostępne w naszym kraju, więc dobranie odpowiedniego stroju nie będzie trudne.

Indyjski kostium 1Indyjski kostium 2Indyjski kostium 3
Indyjski kostium 4Indyjski kostium 5Indyjski kostium 6
Indyjski kostium 7Indyjski kostium 8Indyjski kostium 9