Sukienka to wyłącznie odzież damska, która jest w stanie ozdobić absolutnie każdą dziewczynę. Według Shari'ah muzułmańskie kobiety powinny nosić kobiecą odzież, która różni się od męskiej i jednocześnie spełnia wymagania skromności. Dlatego sukienki są głównymi ubraniami dla muzułmańskich kobiet.

Wymagania szariackie dla sukien muzułmańskich

Bez wątpienia sukienki muzułmańskie różnią się od sukienek dla dziewcząt innych wyznań. Jakie są wymagania wobec religii islamskiej?

  1. Ubiór powinien obejmować całe ciało kobiety, z wyjątkiem twarzy i dłoni.
  2. Suknia nie powinna być szyta z ciasnych lub przezroczystych tkanin lub dopasowana do figury.
  3. Sukienka nie powinna być zbyt ozdobiona lub być jasna, z krzykiem, aby nie przyciągać uwagi mężczyzn.

Tutaj wielu będzie się zastanawiać, a biorąc pod uwagę takie wymagania, sukienki muzułmańskie mogą być modne i piękne? Oczywiście, że mogą! Współcześni projektanci muzułmańskich strojów nauczyli się tworzyć stylowe, a przy tym skromne długie sukienki muzułmańskie, nie pozbawione ciekawych stylów i kolorów. I choć nie jest łatwo utrzymać cienką granicę między wymogami religii i trendów mody, wielu projektantów mody nadal to robi.

Casualowe sukienki dla muzułmanów

Dziś życie wielu muzułmańskich kobiet nie ogranicza się tylko do domu i wychowania dzieci, zwłaszcza w miastach europejskich. Studiują, aktywnie kontynuują karierę i skutecznie angażują się w biznes. Współczesne muzułmańskie kobiety harmonijnie łączą się ze społeczeństwem, szanując kanony swojej religii i szanując jej tradycje. Dlatego muszą pięknie się ubierać, zgodnie z wyszukanym gustem i najnowszymi trendami mody. Tutaj przychodzą z pomocą zwykłych sukienek, które oczywiście powinny być wygodne i zwięzłe. Wśród marek, które tworzą takie ubrania są:

  • "Irada" ;
  • Al-Barakat ;
  • "Bella Karima";
  • Tekbir;
  • Amani;
  • Rezeda Suleiman;
  • "Mariana Valerie" itp.

Mogą to być kobiece sukienki na podłogę i praktyczne koszulki, które muzułmańskie kobiety noszą ze spodniami lub dżinsami, oraz surowe proste modele biznesowe. Najczęściej te stroje są szyte z bawełny lub cienkiego dżinsu. Tkaniny te nie unoszą się, jest praktyczne w noszeniu i pielęgnacji. Zazwyczaj sukienki te są spokojne i zwięzłe kolory, a także mogą być ozdobione modnymi nadrukami, draperie, guziki, paski i inne skromne elementy wystroju. Wybrał również szarfę lub szalik w odcieniu sukienki.

Casualowe sukienki dla muzułmanówCasualowe sukienki dla muzułmanówCasualowe sukienki dla muzułmanów

Eleganckie stroje muzułmańskie

Eleganckie sukienki dla muzułmanek są z pewnością długie, dobrze dopasowane i uszyte z wysokiej jakości tkanin. Ołowiany jedwab, szyfon, aksamit i satyna. Takie stroje zdobione koronką, haftem, aplikacjami, frędzlami, błyskami, koralikami wyglądają niesamowicie pięknie. Sukienki z lakonicznym ścisłym topem i spływającymi plisowanymi spódnicami wyglądają niesamowicie, takie sukienki noszone są zwykle z eleganckimi szalikami, które pięknie układają się na głowie.

Eleganckie sukienki dla muzułmanówEleganckie stroje muzułmańskie 2Eleganckie stroje muzułmańskie 3

Tradycyjne stroje muzułmańskie

Mówiąc o tradycyjnych strojach, po pierwsze, implikuje to tak zwane "Abai". Abaya to szeroka arabska sukienka na podłodze z długimi rękawami, noszona bez pasów w miejscach publicznych. Zazwyczaj są w kolorze czarnym, chociaż kobiety noszą modele innych kolorów poza krajami Zatoki Perskiej.

Te sukienki są zazwyczaj zdobione na rękawie i / lub na dole i na plecach. Są ozdobione koralikami, cekinami, haftem, koronką, wstawkami, aplikacjami itp. Również projektanci eksperymentują z wyglądem i kształtem rękawów i różnych pelerynek na abai.

Tkanina tej sukienki, w przeciwieństwie do wszystkich pomysłów, jest raczej cienka i jest oddychająca i nie szybuje. Najczęściej jest to jedwab, a Zjednoczone Emiraty Arabskie są centrum arabskiej mody do szycia Abay. Tam te ubrania są prezentowane w obfitości, na każdy gust i portfel. Także wśród kobiet muzułmańskich Arabia Saudyjska jest bardzo ceniona, chociaż zwykle wyglądają bardziej surowo i nie mają bogatego wystroju.Zwykle na głowie kładzie się specjalny długi szalik - "kark", którego dekoracje powtarza wystrój na abay.

Abaya 1Abaya 2Abaya 3