Zapalenie pęcherza moczowego jest dość nieprzyjemną chorobą, która jest bardziej podatna na kobiety w pięknej połowie ludzkości. Zapalenie pęcherza sprawia, że ​​kobieta cierpi i znacznie obniża jej jakość życia, ponieważ ponadto, gdy tylko pozbędzie się jej objawów, nie może myśleć o niczym.

Jednym z nowoczesnych środków stosowanych w leczeniu zapalenia pęcherza u kobiet i mężczyzn jest lek podobny do Monural.Główną zaletą leku Monural jako leku na zapalenie pęcherza jest jego wpływ kierunkowy na czynnik powodujący zapalenie, dzięki czemu przebieg leczenia polega na jego pojedynczej dawce. Ponadto lek ma rozsądną cenę przy wysokim poziomie skuteczności i minimalny zestaw przeciwwskazań do stosowania.

Monural pomaga radzić sobie z zapaleniem pęcherza podczas ciąży i podczas karmienia dziecka mlekiem matki. Stosowanie leku Monural jest dozwolone nawet w przypadku zapalenia pęcherza u dzieci w wieku powyżej pięciu lat.

Monural: wskazania i przeciwwskazania

Monural nie jest produkowany w postaci tabletek, ale w postaci granulek, z których przygotowywany jest roztwór doustny. Jest stosowany jako lek na zapalenie pęcherza moczowego i do leczenia innych bakteryjnych stanów zapalnych zlokalizowanych w drogach moczowych, na przykład zapalenia cewki moczowej i bakteriurii.

Monural może być stosowany zarówno w ostrym zapaleniu pęcherza moczowego, jak iw przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego.

Lek jest środkiem przeciwbakteryjnym, który aktywnie wpływa na większość bakterii gram-ujemnych i gram-dodatnich (Klebsiella, enterokoki, paciorkowce, gronkowce, E. coli, bakteroidy, protei) i znacząco zmniejsza zdolność patogennych mikroorganizmów do przyłączania się do tkanek nabłonka dróg moczowych.

Większość osób, które zażywały lek, pozytywnie mówi o jego skuteczności w leczeniu zapalenia pęcherza. Są oczywiście ci, którym Monografia nie pomogła. I to może być również. Lek może nie mieć wpływu na tych, którzy zażyli go później niż siedem dni po pierwszych oznakach stanu zapalnego.

Może to również nie pomóc osobom starszym, chorym na cukrzycę, kobietom w ciąży, dziewczętom w wieku poniżej 15 lat. Ponadto lek nie wpływa na kobiety, które mają dziedziczną tendencję do chorób układu moczowego.

W takich sytuacjach lekarz może przepisać inny antybiotyk na zapalenie pęcherza po badaniu monuralnym, ponieważ instrukcje dotyczące tego leku wskazują, że może on być stosowany zarówno w monoterapii, jak i jednocześnie z innymi lekami przeciwbakteryjnymi.

Jak wziąć Monural na zapalenie pęcherza?

Przed piciem Monural z zapaleniem pęcherza moczowego należy go rozcieńczyć 1/3 szklanki wody (ciepłej).

Lepiej jest brać lekarstwo na pusty żołądek, najlepiej iść do łóżka. Lek można przyjmować kilka godzin po posiłku lub kilka godzin wcześniej. W takim przypadku musisz najpierw opróżnić pęcherz.

Podczas leczenia tym lekiem alkohol jest ściśle przeciwwskazany.

Dawkowanie leku z zapalenia pęcherza moczowego Monural to:

jak wziąć monural z zapaleniem pęcherza
  • 3 g - dla dorosłych;
  • 2 g - dla dzieci.

Efekt terapeutyczny leku pojawia się po trzech godzinach. W przypadku braku efektu przyjmowania leku, można przyjąć drugą dawkę po 24 godzinach (tylko dorośli). Jeśli nie ma poprawy po tym czasie, warto kontynuować terapię innymi lekami.

Jeśli zapalenie pęcherza występuje u kobiety w okresie ciąży dziecka, pomimo faktu, że Monural podczas ciąży nie ma negatywnego wpływu na rozwój i zdrowie dziecka, może być przyjmowany wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.