Odżywianie dzieci powinno być zróżnicowane i przydatne, aby dziecko było zdrowe. Za każdym razem, przygotowując kolejną porcję dla swojego dziecka, matki starają się zrobić to nie tylko pysznie, ale także po to, aby nawet najbardziej kapryśne dzieci nie odmówiły jedzenia. Dzisiaj zdradzimy kilka sekretów przygotowywania klopsików do menu dla dzieci.

Jak gotować klopsiki dla dziecka?

Klopsiki dla dzieci do roku najlepiej przyrządzać z mięsa niskotłuszczowego i dietetycznego. Do tego pasuje tu mięso indyka lub królika. Począwszy od roku, klopsiki dla dzieci mogą już powstać z chudej wołowiny lub wieprzowiny, a także z mięsa cielęcego lub drobiowego.

Od drugiego roku życia dzieci przygotowują potrawy z kulkami rybnymi. Jeśli dziecko nie lubi zbyt wyraźnego smaku ryb, takie klopsiki mogą być wysyłane do zupy, wtedy część zapachu zostaje utracona.

W przypadku małych dzieci najlepiej jest formować klopsiki z gotowanego mięsa, ponieważ nie ma dziś pewności, że nie ma śladów leków hormonalnych lub antybiotyków. Podczas gotowania wszystkich niepotrzebnych substancji, jeśli były, idź do bulionu. Sam bulion nie powinien być podawany dzieciom.

Zupa z klopsikami z indyka

Przygotowanie zupy z klopsikami z indyka dla dzieci zajmuje trochę czasu. Ponadto ze względu na warzywa i niskotłuszczowe mięso zupa jest bardzo przydatna dla małego dziecka.

Składniki:

 • mięso z indyka - 100 g;
 • ziemniaki - 2 sztuki;
 • cebula - 1 sztuka;
 • marchewki - 2 sztuki;
 • jajko przepiórcze - 2 szt., można zastąpić pół jaj kurzych;
 • sól, liść laurowy;
 • czosnek (według własnego uznania).

Przygotowanie

Mięso indyka jest myte, wkładane do garnka z wodą. Po ugotowaniu gotuj przez pół godziny. Tymczasem wrzuć drugą porcję wody do ognia. Woda potrzebuje około 700 ml. Myjemy i kroimy w kostkę ziemniaki, marchew, cebulę i czosnek, a gdy garnek z wodą wrze, wysyłamy cebulę i marchewkę. Po ponownym gotowaniu gotuj warzywa przez kolejne 10 minut i dodaj ziemniaki z czosnkiem. Gotuj wszystkie warzywa przez kolejne 20 minut.

Dostajemy gotowane mięso z indyka z bulionu i 2 razy przechodzimy przez maszynę do mielenia mięsa lub miażdżymy blenderem. W mięsie dodajemy jaja i tworzymy klopsiki. Tutaj możesz pokazać swoją wyobraźnię i wyrzeźbić ciekawe postacie z klopsików, aby dziecko mogło jeść bardziej interesujące.

Klopsiki są wysyłane na patelnię z warzywami, gdy ziemniaki są gotowane. Po tym, jak klopsiki unoszą się na powierzchni, gotuj zupę przez kolejne dwie minuty, posolcie i, jeśli trzeba, włóż liść laurowy do zupy.

Klopsiki dla pary

Klopsiki dla dzieci w parach mogą być wykonane z kurczaka lub dowolnego innego mięsa, a także z ryb.

Składniki:

 • mięso z kurczaka - 100 g;
 • jajo kurze - 1 sztuka;
 • zupa z klopsikami dla dzieci
 • twaróg - 2 łyżki. łyżki;
 • masło - 1 łyżeczka;
 • sól do smaku.

Przygotowanie

Mięso z kurczaka dwukrotnie przez maszynę do mięsa. W powstałej masie wjedź do jajka i dodaj wszystkie pozostałe składniki, dobrze je mieszając. Z powstałego farszu tworzymy klopsiki i gotujemy je dla pary aż do gotowości.

Takie klopsiki można dodawać do bulionu warzywnego lub służyć jako niezależne danie. Również klopsiki gotowane w ten sposób, dodatkowo można je wysyłać do piekarnika przez 20 minut, wstępnie podlewać je sosem mlecznym i posypać startym serem.