Kiedy laminowanie włosów wydawało się cudowne, dziś ta procedura jest po prostu szalona. Laminowane włosy, tanie i wysokiej jakości, oferują prawie wszystkie salony. Ale najbardziej przedsiębiorcze kobiety mody już dawno nauczyły się, jak przeprowadzić procedurę w domu.

Profesjonalne produkty do laminowania w domu do włosów

Laminowanie jest bardzo prostą procedurą, ale skuteczną. Polega ona na pokryciu każdego włosa specjalną folią, która chroni przed negatywnymi skutkami czynników zewnętrznych i nie powoduje szkód. Podczas zabiegu stosowane są specjalne produkty do laminowania włosów - nowoczesna technologia.

Włosy pokryte narzędziem, jakby zapieczętowane. Ważne jest jednak zrozumienie, że wynik procedury jest niespójny. Średnio efekt laminowania trwa około miesiąca. Wszystko zależy od stanu włosów i częstotliwości ich mycia.

Środki do laminowania dzisiaj rozwinęły się bardzo. Przeznaczone są do różnych rodzajów włosów, mogą być kolorowe lub przezroczyste. Za najbardziej skuteczne i najlepsze produkty do laminowania włosów uważa się:

 1. Marka Paul Mitchell od dawna cieszy się popularnością. Linia przezroczysta Inworks została zaprojektowana specjalnie do wydajnego laminowania. Tworzony jest na bazie białek sojowych i pszenicznych. To narzędzie jest używane w wielu salonach.
 2. Produkty Sebastian nie zawierają amoniaku i innych zanieczyszczeń szkodliwych dla włosów.
 3. L'Oreal ma kilka specjalnych masek do laminowania włosów.
 4. Jednym z najlepszych produktów do laminowania włosów są laminaty celofanowe . Jest idealny do delikatnego traktowania włosów. LC doskonale przywraca włosy i chroni je za pomocą specjalnego niewidocznego i nieszkodliwego filmu.
 5. Często do laminowania należy stosować specjalny barwnik Semi Colour firmy Keune Haircosmetics .
 6. W asortymencie kosmetyków Lebel znajdują się narzędzia, które pozwalają na tak zwaną procedurę biolaminacja . Linia Color Prefel pokrywa włosy folią z naturalnej celulozy.
 7. Barwnik Matrix Color Synk , wolny od amoniaku, szkliwi włosy, sprawia, że ​​jest on mocniejszy i bardziej błyszczący.

Laminowanie włosów środkami ludowymi

W rzeczywistości procedura laminowania może być znacznie uproszczona. Przygotowanie specjalnej maski jest łatwe na podstawie żelatyna :

Najlepsze produkty do laminowania włosów
 1. Jedna łyżka żelatyny zalać trochę ciepłą wodą. W przypadku długich włosów można zwiększyć proporcje.
 2. Wymieszaj spuchniętą masę za pomocą zwykłej maski lub balsamu do włosów.
 3. Zastosuj powstały produkt do laminowania na włosach, nieznacznie oddalając się od końcówek.
 4. Przykryj głowę plastikiem i podgrzewaj przez dziesięć minut suszarką do włosów.
 5. Trzymaj maskę przez około czterdzieści minut i spłucz.