Kilka lat temu krajowe gabinety kosmetyczne zaczęły oferować odwiedzającym nową usługę - laminowanie włosów. Potencjalnie musiała sprawić, by jej włosy były mocniejsze, zdrowsze, gładsze, a wady nie były oczywiste. Jednak z biegiem czasu okazało się, że laminowanie w rzeczywistości poprawia wygląd włosów na kilka miesięcy, ale po tym okresie loki nabrały jeszcze gorszego stanu niż przed zabiegiem.

Faktem jest, że laminowanie w salonie powoduje, że włosy stają się cięższe, co sprawia, że ​​cienkie włosy stają się jeszcze bardziej kruche. Do jej przeprowadzenia używa się również stosunkowo szkodliwych chemikaliów, z których niektóre dziewczęta zaczęły spływać po oczach po nałożeniu na włosy.

Nie oznacza to jednak, że laminowanie jest absolutnie szkodliwą i niepotrzebną procedurą: jeśli jest wytwarzana na bazie naturalnego produktu, na przykład z żelatyny, wówczas nie będzie z tego powodu szkodzić.

Żelatyna latynizacyjna może być wykonana w domu, a to staje się kolejną niezaprzeczalną zaletą zabiegu. Ponadto skład maski do laminowania żelatyny jest bardzo prosty, jak również jego przygotowanie.

Przepis na laminowanie włosów żelatyną

Aby utworzyć mieszankę potrzebne są trzy składniki:

 1. Żelatyna - 1 łyżka. l.
 2. Niegazowana woda mineralna - 5 łyżek.
 3. Balsam do włosów (ilość zależy od ilości uzyskanej żelatyny, proporcje muszą być równe).

Ten przepis na laminowanie żelatyną jest bardzo prosty, nie tylko pod względem składu, ale także w sposobie jego przygotowania: średnio tworzenie mieszaniny trwa nie dłużej niż 30 minut.

Weź czysty ceramiczny pojemnik i wymieszaj żelatynę z wodą. Po 20 minutach żelatyna spuchnie, a następnie trzeba dodać trochę więcej (1-2 łyżeczki) wody. Teraz żelatynę należy wymieszać i dodać do niej balsam na włosy lub odżywkę. Nie ma ograniczeń w wyborze odżywki, ale lepiej jest wybrać profesjonalną serię, która przyczynia się do wygładzenia włosów. Należy również zwrócić uwagę na to, że odżywka nie powinna obciążać włosów, ponieważ ta funkcja będzie spełniać żelatynę.

Narzędzie do laminowania jest teraz gotowe do użycia i możesz przejść do samej procedury.

Jak wykonać laminowanie włosów żelatyną?

Biolaminowanie żelatyną przeprowadza się w kilku etapach: przez pierwsze trzy tygodnie maskę stosuje się 1 raz w ciągu 7 dni, a następnie laminowanie wykonuje się nie więcej niż 2 razy w miesiącu.

 1. Umyj włosy szamponem i balsamem do włosów. Konieczne jest, aby włosy były miękkie i miękkie.
 2. Teraz nieco wysuszyć włosy suszarką do włosów lub ręcznikiem, aby były lekko wilgotne.
 3. Następnie włosy należy nałożyć na wcześniej przygotowaną maskę z żelatyną: nakładaj je tylko na włosy, unikając kontaktu z owłosioną skórą głowy, ponieważ żelatyna może je trochę pociągnąć.
 4. Teraz musisz założyć plastikową czapkę na głowę i owinąć ją ręcznikiem ręcznikiem, aby uzyskać efekt kompresji.
 5. Następnie ciepły strumień suszarki powinien być skierowany do obszaru włosów przez 20 minut bez zdejmowania ręcznika i nasadki.
 6. Następnie należy wyłączyć ogrzewanie za pomocą suszarki i pozostawić maskę na 40 minut.
 7. laminowana receptura do włosów żelatynowych
 8. Teraz można zmyć maskę ciepłą wodą: wystarczy kilka razy spłukać włosy, aby były gotowe do zapakowania.

Ta procedura jest całkowicie nieszkodliwa dla włosów: po miesiącu regularnego trzymania włosy staną się lśniące, elastyczne i elastyczne.

Tę procedurę można łączyć z konwencjonalnymi maskami, które obejmują żelatynę. Zaletą tej procedury jest to, że nie ma ona ograniczeń co do rodzaju i stanu włosów: dlatego nie ma znaczenia, czy włosy są zabarwione i czy są one typu tłustego czy suchego.