Manicure do paznokci żelowych to świetny sposób na urozmaicenie możliwości stylizacji paznokci. Wygląda niecodziennie, ale jednocześnie jest idealny do jasnych i świątecznych zdjęć, jak również do codziennego i powściągliwego.

Zaprojektuj z matowym żelowym lakierem

Gwoździe w razie potrzeby można całkowicie pokryć matowym lakierem lub odtwarzać kontrastowo, używając matowego i błyszczącego wykończenia w jednym projekcie. Obecnie wiele firm oferuje szeroki wybór matowych odcieni żelkotu: od jasnego do najciemniejszego. Jednak wiele osób twierdzi, że odcienie żelowego lakieru w ciemnym zakresie są najkorzystniejsze, ponieważ w tym przypadku ciekawa matowa faktura natychmiast przyciąga wzrok. Ponadto na matowej ciemnej podstawie elementy projektu są lepiej widoczne, jeśli zdecydujesz się użyć dwóch rodzajów lakieru o tym samym odcieniu. Na przykład czarny matowy żel do polerowania będzie doskonałym tłem dla czarnych wzorów. Inna opcja: zakryj paznokcie matowym lakierem, a następnie wykonaj kurtka serwisowa Podkreślając krawędzie płytki paznokcia z błyszczącym wykończeniem. Rzeczywistym i przeciwstawnym rozwiązaniem jest matowy, francuski lakier do żelu. Ciekawie będzie wyglądać jak manicure księżycowy przy użyciu matowego lakieru. Inne, najpiękniejsze kolory takiej powłoki, z wyjątkiem czarnego, to niebieskie i czerwone matowe żelowe pasty.

Jeśli zdecydujesz się stworzyć manicure przy użyciu tak niezwykłej powłoki, powinieneś wziąć pod uwagę kilka jego funkcji. Po pierwsze, lakier do paznokci z matowym żelem może podkreślać różne nierówności płytki paznokcia, więc trzeba go dokładnie polerować. Po drugie, nawet jeśli używasz podstawowego koloru żelowy z matowym efektem, potrzebujesz również matowego blatu, ponieważ bez niego manicure nie będzie wystarczająco odporny. Jednak ten warunek można ominąć, stosując różne sposoby tworzenia matowego wykończenia. Na koniec, nałożenie matowego żelu do polerowania powinno być tak ostrożne, jak to tylko możliwe, ponieważ wszystkie wady będą znacznie bardziej zauważalne niż na błyszczącym wykończeniu i trudniej je usunąć, najczęściej trzeba całkowicie naprawić zniszczony gwóźdź.

Sposoby na matowienie lakieru żelowego

Jeśli chcesz zrobić sobie modny matowy manicure, to musisz wiedzieć, że nie jest konieczne uzyskanie takiej powłoki, ale możesz dodać matowy efekt do każdego lakieru do żelu. Jest na to kilka sposobów.

Pierwszy polega na tym, że zamiast kolorowego, matowego żelowego lakieru, kupuje się matowy top, czyli wierzchnią powłokę utrwalającą, która nadaje manicure dowolnego koloru pożądany efekt.

Następnym sposobem jest zakup specjalnych proszków, które nakłada się na już przygotowaną, ale nie wyschniętą powłokę wierzchnią za pomocą szczotki wentylatora, a następnie wypieka się ją w lampie UV lub LED i daje to grube zamglenie. Zwykle używany proszek akrylowy lub matowy.

Po nałożeniu lakieru i blatu można szlifować powierzchnię każdego gwoździa za pomocą maszyny do manicure lub bloku, z którym traktujesz paznokcie przed nałożeniem pasty do żelu, ale jest to dość żmudny i wymagający proces, ponieważ polerowanie powinno być równomierne na całej powierzchni paznokcia.

Na koniec, po nałożeniu i wysuszeniu pasty do żelu, można ją przytrzymać przez kilka sekund nad parą wodną, ​​a to da jej matowy efekt. Ta metoda jest najłatwiejsza i najodpowiedniejsza w warunkach domowych, ale należy pamiętać, że masz do wyboru: albo zrezygnować z powłoki wierzchniej, a tym samym skrócić czas użytkowania manicure, albo użyć matowego blatu po kolorowym żelu, który trzeba będzie kupić dodatkowo.

matowy żel polski1matowy żel polski2matowy żel polski3
matowy żel polski4matowy żel polski5matowy żel polski6
matowy żel polski7matowy żel polski8matowy żel polski9