W indonezyjskiej prowincji Centralnej Sulawesi na wyspie o tej samej nazwie znajduje się jeden z nich parki narodowe Indonezji , Lore-Lindu. Ma duże znaczenie dla turystów - dowiedzmy się, dlaczego!

Informacje ogólne

Lore-Lindu została założona w 1982 roku, terytorium parku jest 2180 metrów kwadratowych. km. W całym terenie występują lasy górskie i nizinne z licznymi rzadkimi mieszkańcami, w tym 88 gatunkami endemicznych ptaków. Park został włączony do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO.

Lokalizacja:

Całe terytorium parku Lore-Lindu na granicach jest otoczone dolinami. Na północy - dolina Palolo, na południu - dolina Bada, na wschodzie - dolina Napu, część zachodnia otoczona jest kilkoma wąskimi dolinami zwanymi Doliną Kulawi. Jedynym dużym jeziorem, które przetrwało do dziś jest jezioro Lindu. W parku wysokość waha się od 200 m do 2355 m nad poziomem morza. Ekosystemy parku to lasy:

 • nisko położone tropikalne;
 • Podalpejskie (na wysokości 2 km);
 • góra.
Долина межигорья

Warunki klimatyczne

Klimat jest zawsze tropikalny, o wysokiej wilgotności. Temperatura powietrza waha się od +26 ° C do + 32 ° C w niskich partiach parku, na terenach górskich z każdym kilometrem spada o 6 ° C. Okres deszczów monsunowych to listopad-kwiecień.

Co jest interesujące?

Park Narodowy Lore-Lindu pełen jest pięknych lasów, gór, jezior i plaż, a wszystko to w otoczeniu dziwacznej flory i fauny. Oprócz naturalnych egzotyków, turystów przyciągają również niezwykłe tradycje kulturalne mieszkańców. Najbardziej interesująca rzecz, jaką możesz zobaczyć odwiedzając Lore-Lindę:

 1. Flora. Wśród całej roślinności w Lore-Lindu są następujące rośliny: Ylang-ylang, Kashtanik, Kananapsis, Rainbow Eucalyptus, Agathis, Phyllokladus, Melinjo, Almazig, także hypophylls, wiele roślin leczniczych, rattan.
 2. Экзотические деревьяРадужный эвкалипт
 3. Fauna. Bardzo różnorodny i wyjątkowy ze względu na wiele gatunków endemicznych zwierząt. W sumie w tych miejscach żyje 117 gatunków ssaków, 29 gatunków gadów i 19 płazów. Zwierzęta endemiczne: małpa Tonk, jeleń, opos, babirussa, kuskus niedźwiedzi, szczur Sulawes, cytrynian Sulawesi, cypel palmowy. Od płazów i gadów wyróżnia się złoty wąż, ropucha bufo i ryba Minnow, zamieszkująca tylko jezioro Lindu.
 4. БабируссаМедвежий кускусСорная курица
 5. Megality. To są główne symbole Laury-Lindy. Są to kamienne figury wielkości pudełka do zapałek i do 4,5 m. Znaleziono je w różnych miejscach w parku iw dużej liczbie - ponad 400 megality. 30 z nich przypomina ludzkie rzeźby. Badacze ustalili swój wiek - 3 tysiące lat AD. i tyle BC. W każdym razie, w jakim celu iw jaki sposób powstało stworzenie tych postaci, pozostaje tajemnicą, ale przyciągają one duże zainteresowanie turystów.
 6. МегалитМегалит Палиндо
 7. Wioski. Na terenie Lore-Lindu znajduje się 117 wiosek, głównie miejscowa ludność zajmująca się uprawą pól. Mieszkańcy należą do ludów Lore, Kulawi i Kaili, imigrantów z Java , Bali i Południowej Sulawesi. Turyści są uprzejmi i gościnni. Lokalnie możesz nie tylko poznawać i robić zdjęcia, ale także kupować pamiątki od nich.
Деревня Лоре-ЛиндуИнтересная архитектура построек в деревнях

Problemy Laury Linda

Główne problemy związane z ochroną terytorium to kłusownictwo i wylesianie. Niemiecko-indonezyjska organizacja "Storma" pracuje nad rozwiązaniem i wyeliminowaniem tej sytuacji w parku, dlatego nie warto naruszać ustalonych zasad na terytorium Lore-Lind.

Gdzie i co zobaczyć?

Park Lore-Lindu jest ogromny, więc najlepiej jest dowiedzieć się z wyprzedzeniem, gdzie najciekawsze miejsca do odwiedzenia to:

 • W dolinie Bezoa żyją ptaki Maleo, jest kilka megality;
 • aby wybrać się na przejażdżkę łodzią i obserwować otaczającą przyrodę, możliwe jest to na jeziorach Lindu, Uas, Bud, Ghimpu;
 • aby zobaczyć wiele megality, odwiedź doliny Napa, Bada i Saluki;
 • lepiej wybrać się na rafting po rzece Larian, kemping i turystyka są odpowiednie dla gór Rorecatimbo i Nokilalaki;
 • w sierpniu blisko Jezioro Pozo jest festiwal.
Плаванье по реке

Jak się tam dostać?

Jedynym sposobem, aby dostać się do parku Lore-Lindu - jest przyjazd samochodem, najlepiej samochodem terenowym. Odległości od najbliższych miast:

 • Camarora - 50 km i 2,5 godziny na drodze;
 • Palu-Ousa - 100 km i 5 godzin;
 • Vois-Bada - 50 km i 4 godziny;
 • Kulavi - 80 km i 6 godzin.

W parku można iść pieszo lub konno po drogach Ghimpu-Besa-Bada (3 dni) i Saluki - Lake Lindu (1 dzień).