Kilka lat temu długie spódnice na podłogę były postrzegane jako coś staroświeckiego i purytańskiego. Dziś sytuacja radykalnie się zmieniła, a modele te stały się głównym "skokiem masztu" sezonu. Oczywiście, wszyscy słyszeliśmy o cyklu mody, ale jaki jest powód tak ostrego zwrotu w stylu ubrań?

Faktem jest, że przez długi czas istniały pewne rzeczy, które podkreślały seksualność kobiety, a mianowicie krótkie spódnice, swetry z głębokim dekoltem, sukienki z przezroczystych tkanin. Jednak z biegiem czasu modne kobiety zdały sobie sprawę z niezaprzeczalnej prawdy, która mówi, że im bardziej zamykasz strój, tym bardziej szanuje się postawę mężczyzny i tym silniejsza jest jego wyobraźnia. Z tego powodu pojawiły się nowe modele spódnic i sukienek, które różniły się skromną długością i klasycznym stylem. Od tego czasu długość "maxi" jest wiodącym trendem, który pozostaje ważny przez kilka kolejnych lat.

Damskie długie spódnice

Wiadomo, że w zależności od wybranego modelu, ogólny wizerunek i koncepcja ubioru ulegają zmianie, dlatego zakup długiej spódnicy należy potraktować bardzo odpowiedzialnie. Aby ułatwić wybór, rozważmy najpopularniejsze style:

  1. Spódnice, poszerzające się od bioder. Spójrz kobieco i delikatnie. Aby produkt był bardziej przestronny, projektanci nieco skracają jego długość lub używają lekkich tkanin. Dodatkowa objętość jest dodawana i liczne fałdy na kokietce. Prezentowany w kolekcjach Jason Wu, Kenzo i Marc przez Marca Jacobsa.
  2. Modele asymetryczne. Wyglądają interesująco i niecodziennie, ponieważ niszczą ustalone koncepcje "właściwego" ubrania. Asymetrię można wyrazić w układzie fałd, draperii lub kształtu kokietki. Istnieją również bardziej złożone modele z wielowarstwowymi elementami i asymetrycznym obszyciem. Prezentowane marki: Liebo, Arka, Joseph i Lanvin.
  3. Spódnica roku. Klasyczny model, który leży płasko na figurze i rozszerza się na dole dzięki wbudowanym klinom. Kliny mogą być wykonane z materiału bazowego produktu lub innego, różniącego się teksturą i kolorem. Rok jest bardziej odpowiedni na specjalne okazje, ale modele wykonane z prasowanej tkaniny i dżinsu mogą być używane w swobodnym stylu. Te spódnice są oferowane przez marki Haider Ackermann, Isabel Marras i MARINA KARELINA.
  4. Długa prosta spódnica do podłogi. Idealny do podstawowej garderoby. Wskazane jest wybieranie monochromatycznych modeli klasycznych kolorów (szary, czarny, niebieski). Akcentem w produkcie może być wycięcie z tyłu, wszyte z przodu zamek błyskawiczny lub zapach. Bardzo istotny jest model cienkiej rozciągliwej tkaniny z nacięciami po bokach. Proste spódnice można znaleźć w kolekcjach Missoni, Christian Siriano, Sportmax i Givenchy.

Jak widać, spódnice maxi są dość różnorodne i wielopłaszczyznowe, dzięki czemu możesz stworzyć wiele ciekawych zdjęć. Jeśli chcesz postawić na kobiecość i dodać trochę erotyki do zdjęcia, a następnie wybrać modele z cienkiej, półprzezroczystej tkaniny, a jeśli ważne jest, aby podkreślić swój arystokratyczny smak, a następnie umieścić na spódnicy wykonanej z gęstej tkaniny z nadrukowanym wzorem.

Z czym się ubrać?

Wielu boi się kupić długie spódnice ze względu na brak odpowiedniej odzieży do połączenia. W rzeczywistości modele te są dość łatwe do pogodzenia ze skórzanymi kurtkami motocyklistów i delikatnymi koszulami. Duet spódnicy do podłogi i krótki top z kokieteryjnie podkreślający styl brzucha. Gwiazdy takie jak Leigh Lezark, Carly Kloss, Julianne Hough i Alisha Kees zdołały wypróbować podobną kombinację.

Jednak takie eksperymenty będą nie na miejscu w przypadku wydarzeń o ściśle określonym kodzie ubioru. W takich przypadkach zestaw długiej czarnej spódnicy w podłodze i kontrastujące szyfonowe bluzki lub jedwab.

Długie spódnice do podłogi 1Długie spódnice do podłogi 2Długie spódnice w podłodze 3
Długie spódnice do podłogi 4Długie spódnice na podłodze 5Długie spódnice na podłodze 6
Długie spódnice na podłodze 7Długie spódnice w podłodze 8Długie spódnice w podłodze 9