We wschodniej części Łotwa znajduje się w mieście Livani, którego główna część znajduje się w kulturalnym i historycznym regionie Łatgalii, który jest głównym centrum administracyjnym regionu libańskiego. Livani - nowoczesne miasto z niewielką liczbą atrakcji i unikalnych miejsc, ale mimo to turyści nadal chcą go odwiedzić.

Livani - opis

Miasto Livani, Łotwa, znajduje się na prawym brzegu malowniczego Dźwina , które miejscowi nazywają zachodnią Dźwiną. Na całym terytorium osady przepływa kolejna rzeka - Dubna, wpływająca do Dźwiny. Livani ma status "miasta regionalnego", zajmuje powierzchnię około 4,7 metra kwadratowego. km, w którym mieszka około 8,5 tysiąca mieszkańców.

Historia miasta

Data założenia osady to 1289, w tym roku nawiązuje do zamku Dubna, którego właścicielem jest Johan Ikskilis. Osada należała do starożytnego państwa - Latgalsky Yersika. W 1533 r. Nastąpiła rozbudowa osady, w tym czasie właściciel ziemski Leaven założył wieś i nadał jej imię na jego cześć.

Przez długi czas Liban był uważany za prywatną własność miejscowych szlachciców, ale w 1824 r. Otrzymał status "miasta integralnego". To właśnie ta chwila stała się punktem zwrotnym dla osadnictwa i zaczęła się aktywnie rozwijać. Szybki rozwój sprawił, że Livonia stała się głównym ośrodkiem przemysłowym. Ale mimo ciągłego rozwoju, w pełni odczuł nadejście pierwszej wojny światowej, i dopiero po jej zakończeniu znów zaczęła wskrzeszać.

Livani - atrakcje

Turyści, którzy znaleźli się w mieście Livani, mogą odwiedzić takie atrakcje:

  1. Szczególnie popularna wśród podróżników jest wyjątkowe centrum , które łączy w sobie elementy rzemiosła i sztuki antycznej. Znajduje się na terenie starej posiadłości, która w dawnych czasach należała do Baron Leaven.
  2. Innym ważnym miejscem dla odwiedzających turystów jest Muzeum Szkła Fabrycznego , w którym znajdują się artefakty szklanego rzemiosła, które istniały przed wiekami. Pomimo tego, że fabryka była znana na całym świecie, dziś przetrwały tylko niektóre budynki i nowo wybudowane muzeum.
  3. Ливанский музей стекла
  4. Oprócz atrakcji architektonicznych, każdy turysta może spacerować po parku miejskim , gdzie można podziwiać pomnik "wyzwoliciela". Został ponownie odrestaurowany w 2004 roku, po tym jak władza radziecka zniszczyła ten pomnik w 1958 roku.
  5. Памятник освободителю
  6. Warto również zauważyć, że Liban jest najdłuższą ulicą na Łotwie , która nazywa się Ryga.
Ригас - самая длинная улица в городе Ливаны

Najczęstszą rozrywką w Libanie są zakupy . To małe miasteczko nie jest głównym centrum handlowym, ale tutaj można znaleźć kilka wspaniałych fabryk cukierniczych, w których można delektować się pysznymi produktami.

Gdzie się zatrzymać?

Podróżni decydujący się na zwiedzanie tego miasta mogą zatrzymać się bezpośrednio w nim lub w jego okolicy. Wśród najbardziej udanych opcji zakwaterowania są:

  1. Hotel Gamma - położony jest w samym sercu miasta, w odległości 500 m od rzeki Dźwiny. Goście mogą zatrzymać się w kolorowo urządzonych pokojach. W hotelu znajduje się restauracja, w której serwowane jest śniadanie. Istnieje również sala bankietowa i sauna.
  2. Отель Gamma
  3. Hotel Luiize - położony nad brzegiem rzeki Daugava . Hotel oferuje restaurację, saunę fińską, bilard i karaoke. Możesz odwiedzić klub nocny znajdujący się na miejscu, wypożyczyć samochód lub rower.
  4. Hotel Daugavkrasti znajduje się nad brzegiem Dźwiny w zabytkowym budynku. Jedną z najbardziej popularnych rozrywek dla gości hotelowych jest wędkowanie.
Отель Daugavkrasti

Gdzie zjeść w mieście Livani?

Smaczny obiad lub kolacja dla turystów nie sprawi żadnych problemów, ponieważ w mieście znajduje się wiele przytulnych kawiarni i restauracji serwujących dania Łaskawy i europejska kuchnia. Wśród najbardziej znanych z nich można wymienić: pizzeria PizzaexpressLivani , kawiarnia Kafejnīca "Gamma" , kawiarnia Kebab , restauracja Lauris K.

Jak się tam dostać?

Aby dostać się do Libanu będzie to trudne, tutaj możesz przyjechać pociągiem koleją, która biegnie przez całe miasto. Linia kolejowa ma 5 różnych tras, dzięki czemu do miasta można dotrzeć bez dodatkowych transferów z centrum Ryga . Możesz także dostać się do Livani autobusem, który pochodzi z różnych miast na Łotwie.