Linoleum można bezpiecznie uznać za dobrą alternatywę dla drewna lub powłoki ceramicznej. Polityka cenowa jest bardziej niż lojalna. Tak więc naturalna baza żywic, lnu, wiórów będzie kosztować więcej niż syntetyczna powłoka PCV. Dzięki takiej powłoce jest łatwy w obsłudze, łatwy w montażu. Dzięki nowoczesnej obróbce kolor, faktura i relief mogą być bardzo różnorodne.

Kolory linoleum we wnętrzu

Angażując się w wybór koloru linoleum, na przykład w kuchni, nie wystarczy polegać na własnym gustie. Warto zastanowić się nad praktycznością i wiarygodnością potencjalnego zakupu. W pokoju położonym po słonecznej stronie idealnie pasują niebieskie i niebieskie odcienie. Linoleum szary, a także linoleum zielony - właściwe podejście.

Kolor Linoleum1Kolor Linoleum2Kolor Linoleum3

Małe wymiary można rozszerzyć jasną pastelową podłogą. Może to być linoleum beżowy , morela, brzoskwinia, pistacja. Do wykończenia dużego kwadratu odpowiedni jest linoleum w kolorze wenge, użyj ciemnych odcieni.

Kolor linoleum4Kolor linoleum5Kolor Linoleum6

Czarny kolor Linoleum nie jest tak często używany, pomimo jego praktyczności. Produkty Vivid stają się coraz bardziej popularne. Możesz zrobić taką podłogę w pokoju dziecinnym lub w pokoju z zacienionej strony domu.

Kolor Linoleum7Kolor linoleum8Kolor linoleum9

Linoleum - błędy w kolorze i wzorze

Użycie kontrastu to dobre powitanie we wnętrzu, jednak jaśniejsza ściana, spokojniejszy kolor podłogi i odwrotnie. Możesz pozostać na neutralnej opcji. Białe, beżowe linoleum "rozładuj" przestrzeń.

Kolor Linoleum10Kolor linoleum11Kolor Linoleum12

Które linoleum i kolor są lepsze? Linoleum na przykład w hali może być wiązane w kolorze nie tylko do ścian lub mebli, ale także do akcesoriów: blatu, abażurków, poduszek czy zasłon. Jeśli chcesz pokryć podłogę 2 sąsiednich pomieszczeń, nie wybieraj zasadniczo odmiennego modelu kolorystycznego, to przyciągnie to twoje oko. Linoleum powinno być dobrane zgodnie z kolorem laminatu. Uważaj na agresywne kolory (czerwony, jasnozielony, żółty), należy je rozcieńczyć białymi lub stonowanymi elementami brązowymi.

Kolor Linoleum13Kolor Linoleum14Kolor Linoleum15

Dla odważnych, powłoki z rysunkami wymiarowymi, wzorami, nowością jest obraz 3D na linoleum.

Kolor linoleum16Kolor linoleum17Kolor linoleum18