Stratovulkan Lavu znajduje się na Wyspa Java w Indonezja . Wulkan jest w stanie uśpienia, ostatnia aktywność została zarejestrowana 28 listopada 1885 roku. Dziś Lawa jest jednym z najciekawszych miejsc do wspinaczki. Co roku gromadzą się tutaj pielgrzymi, co sprawia, że ​​ta góra jest czymś przeciętnym między religijnym sanktuarium a popularnym miejscem turystycznym.

Co jest interesujące w Miłości?

Wulkan różni się swoim pięknem. Jego osobliwość polega na tym, że ma formę niezwykłą dla stratowulkanów i reprezentuje cały kompleks górski składający się z kilku szczytów, kraterów i płaskowyżów. W pobliżu Lawy również wygląda atrakcyjnie, a także z daleka.

Nagrodą dla turystów, którzy pokonali długą drogę na szczyt Khargo Dahlem, będzie nie tylko wspaniały widok na słynne wulkany Merbabu i Merapi, ale także wizyta u aktywnego buddysty świątynia . Zawsze są pielgrzymi. Modlą się w skromnych budynkach, które znajdują się obok świątyni. Według legendy miejsce, w którym znajduje się świątynia, jest miejscem oświecenia jednego z władców królestwa Majapahity. Dlatego szczyty Kharg Dalem i Kharga Dumiling są uważane za święte. Muzułmanie wierzą, że Dahlem pomaga ujawnić wewnętrzne zdolności osoby.

Wspinaczka na lawę

Wspinaczka do stratowulkanu odbywa się na szczycie Khargo Demak, który ma 3170 m wysokości. Istnieją trzy drogi:

  1. Ze świątyni Cheto. Na samym początku ścieżki znajduje się wodospad. Wspinaczka zajmie do 8 godzin.
  2. Cemaro Kandang. Turyści docierają na szczyt w 4,5-5,5 godziny.
  3. Cemaro Sewu, gdzie zawsze jest wielu ludzi. Tutaj kładzione są wysokie kamienne stopnie, więc ta trasa jest doskonała do zejścia, ale trudno się na nią wspiąć. Wspinaczka zajmie około 5 godzin, zejście - 3,5.
Маршрут подъема

Zazwyczaj trasy przechodzą przez dwie ścieżki: jedna wspina się na górę, a druga - zstępuje. Najpopularniejszą trasą jest Cheto-Chemaro Kandang. Pomiędzy dwoma punktami jest nie więcej niż 1,5 km, więc ta opcja jest idealna dla tych, którzy przybyli do Lawy samochodem. Dojście do zaparkowanego samochodu może być wystarczająco szybkie.

Восхождение на Лаву

Wspinaczka przechodzi przez najbardziej wyposażone miejsca, w niektórych obszarach znajdują się nawet kamienne stopnie. Lokalni przedsiębiorcy otworzyli małe kafejki, tradycyjne indonezyjskie kawiarnie, gdzie można napić się gorącej herbaty i zjeść przekąskę. Niektóre z nich mają pokoje odpocząć , gdzie możesz się zrelaksować i położyć. Program wynurzania z pewnością obejmie spotkanie świtu - to wspaniały widok. W miesiącach zimowych temperatura na szczycie jest poniżej zera, co można natychmiast zobaczyć z lodowych skorup na kałużach w kraterach. Aby przygotować się na spotkanie jutrzenki: weź ze sobą dodatkowe ciepłe ubrania i termos z gorącą herbatą.

Варунг на Лаву

Gdzie się zatrzymać?

Obok Lawy znajduje się małe górskie miasteczko Tavangamangu, w którym można wynająć zakwaterowanie. Wspinaczka górska zwykle rozpoczyna się wcześnie rano, więc turyści wynajmują dom w mieście na jeden dzień, a nawet dwa przed podróżą do Lawy. Ponadto Tavangamang również ma interesujące atrakcje : świątynie, wodospady i tradycyjny bazar. Zwiedzanie miasta staje się przyjemnym bonusem do podróży.

Z największych miast położonych najbliżej stratowulkanu Surakarta , tylko 23 km. Można w nim wynająć pokój w dobrym hotelu lub w skromniejszym hostelu.

Тавамангу - где остановиться

Jak dostać się do wulkanu?

Aby dostać się do Lawy z kierunku zachodniego, możesz jechać transport , do tego trzeba iść do stacji "Solo Jebres" lub autobusem - terminal "Tirtonadi". Ze stacji i terminala należy dojechać autobusem do Tawangmanga. Z miasta do wulkanu można dojechać autobusem, cena biletu nie przekracza 1,3 USD.

Как добраться от Тавамангу до Лаву