Kobiety odważnie i odważnie walczą z roślinnością na swoich ciałach, stosując różnorodne metody, w tym najnowsze osiągnięcia technologiczne. Tak więc jedna z najbardziej skutecznych i tym samym bezbolesnych metod usuwanie włosów to laserowe usuwanie włosów. Do tej pory jest on oferowany w wielu klinikach kosmetycznych i salonach kosmetycznych, a procedura ta jest popularna nawet pomimo stosunkowo wysokich kosztów i niebezpieczeństwa. Faktem jest, że wpływ promieniowania laserowego na ludzkie ciało nie jest jeszcze w pełni zrozumiały i prawdopodobnie w przyszłości. usuwanie włosów w domu może mieć pewne konsekwencje. Ale większość kobiet, uwiedziona perspektywą długotrwałego usuwania włosów, niewiele o tym myślała.

Tak więc, jeśli wybrałeś dla siebie tę metodę pozbywania się niespokojnej roślinności, warto zaopatrzyć się w kompaktowy depilator laserowy przeznaczony do użytku domowego. Ceny tych wspaniałych urządzeń zaczynają się od 300 USD, ale jeśli porównasz tę kwotę z cenami salonów, stanie się jasne, że zakup jest wyjątkowo opłacalny.

Zasada działania domowego depilatora laserowego

Istota depilatora laserowego jest prosta. Urządzenie wytwarza światło podczerwone, które przez ułamek sekundy wpływa na włosy, niszcząc ich bańkę. W takim przypadku skóra nie jest uszkodzona. Profesjonalne urządzenia wykorzystują lasery rubowe, aleksandrytowe i szafirowe, stąd ich wysoka cena, a co za tym idzie koszt sesji depilacyjnej. Dzięki produkcji laserowych laserów półprzewodnikowych home depilator jest prostszy w użyciu. Mają znacznie niższą moc i odpowiednio wpływają na mniejszy obszar.

Decydując się na zakup, pamiętaj, że:

 • Promień lasera działa tylko na ciemne włosy, niszcząc ich pęcherzyk. W przypadku cienkich, jasnych, puszystych i siwych włosów ta metoda nie zadziała;
 • urządzenie nie będzie skuteczne na bardzo opalonej i ciemnej skórze - promieniowanie podczerwone jest po prostu rozproszone na jego powierzchni;
 • Depilacja laserowa ma wiele przeciwwskazań, takich jak zapalenie stawów, żylaki, choroby skóry itd., dlatego najlepiej skonsultować się z dermatologiem, która metoda usuwania włosów jest dla ciebie odpowiednia.

Jak korzystać z domowego depilatora laserowego?

 1. Aby rozpocząć, należy zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi określania mocy promieniowania, aby wpłynąć na określone obszary.
 2. Wypróbuj depilator na niewielkiej powierzchni skóry i poczekaj dzień, aby określić negatywne skutki.
 3. Optymalna długość włosów do depilacji wynosi 1-3 mm, więc musisz wcześniej je ogolić lub przyciąć.
 4. Zabieg powinien być wykonywany tylko na czystej, suchej skórze.
 5. Włącz depilator i aplikuj blisko skóry. W tym czasie pojawi się błysk światła. Następnie przenieś go do innej strefy. Obszar zasięgu domowego depilatora jest mały - około 3 cm².
 6. Nie zaleca się dwukrotnego przetwarzania tego samego miejsca w jednej sesji.
 7. jak korzystać z depilatora laserowego
 8. Szczególnie wygodna w domu będzie skanująca depilacja laserowa, która umożliwia usuwanie włosów nawet w trudno dostępnych miejscach, które nie są widoczne gołym okiem.
 9. Włosy na leczonym obszarze wypadną w ciągu kilku dni - bądź cierpliwy.
 10. Powtórz procedurę nie może być wcześniej niż 2-3 tygodnie.

Jak wybrać depilator laserowy?

Przy całej gamie nowoczesnych modeli domowych depilatorów laserowych, podstawową różnicą między nimi jest tylko cena, konstrukcja i dostępność dodatkowych funkcji. Zastanów się, czy warto przepłacać za nowszy model z "dzwonkami i gwizdami", których prawdopodobnie w ogóle nie użyjesz.