Każda modna rzecz ma jakąś radość. Projektanci używają haftów z koralików i kamieni, oryginalnych dekoltów, asymetrycznych draperii i kombinacji różnych tkanin, aby ubrania były bardziej stylowe i niezapomniane. Koronkowa sukienka z odkrytymi plecami wygląda bardzo atrakcyjnie. Możesz całkowicie odsłonić swoje plecy, sprawiając, że obraz jest odważny i oburzający, a ty możesz zamknąć dekolt cienką koronką, tworząc iluzję nagości i niedopowiedzenia. Wszystko zależy od twoich wewnętrznych uczuć.

Story stuff: open back on dress

Przez długi czas suknia była zbyt zamknięta, czasami moda pozwalała na zdjęcie pasków lub rękawów, odsłaniając ramiona kobiety. Zmieniono bieg historii Josephine Beauharnais, znany wszystkim jako ukochany Bonapartego. Dzięki niej rozpostarta została sukienka z imperium o wysokim talii, luźnym kroju i lekko otwartych plecach. Była to pierwsza próba otwarcia tyłu w historii mody w Europie.

Namacalne zmiany zaszły w latach dwudziestych. Po wojnie kobiety zaczęły nosić skróconą sukienkę-tors, w której wygodnie było pracować. W wariacjach wieczorowych strój ten często wykonywany był z otwartym tyłem. Po raz pierwszy w kolekcji Paula Poirota pojawiła się sukienka z niskim dekoltem w 1919 roku. Miał chłopięcy wygląd, był swobodny i prosty, ale dekolt z tyłu sprawiał, że była bardziej kobieca.

W latach 30. nastał czas "złotego wieku" kina. To okres wspaniałych strojów wieczorowych w połączeniu z niedbale noszonym futrzanym płaszczem i fryzurą w stylu fryzury. Tym razem dał ludzkości długie sukienki z prowokującym dekoltem. Były wykonane z aksamitu, jedwabiu, satyny, z poprzecznymi rzemieniami na plecach i bez nich. Gipiura z otwartym dekoltem pojawiła się nieco później, kiedy rozpoczęła się masowa produkcja koronkowego płótna.

Gatunek sukienki z gipiury

Nie trzeba myśleć, że dekolt z powrotem zawsze wygląda tak samo. Współcześni projektanci wymyślili wiele sposobów na urozmaicenie takiego stroju i wprowadzają odrobinę indywidualności. W zależności od wzoru dekoltu można wyróżnić kilka rodzajów sukienek:

  1. Głęboki dekolt. Odpowiedni dla najbardziej odważnych i ekstrawaganckich. Wycięcie może osiągnąć poziom talii i koniec o kilka centymetrów i najbardziej pikantny punkt. Ta sukieneczka z otwartym tyłem powinna być długa i zwięzła jak to tylko możliwe. Dodatkowe szczegóły sprawią, że obraz będzie wulgarny.
  2. Półotwarty dekolt. Może być wykonany w postaci wzorzystego splotu. W przeciwieństwie do pierwszego modelu wygląda on skromniej. Może być stosowany zarówno w sukienkach z dzianiny z otwartym tyłem, jak i letnich sarafanach.
  3. Sukienka z koronkowym tyłem. Ten strój nadaje się na modną imprezę w klubie i na uroczystą imprezę. Śnieżnobiałe sukienki z gipiurą na plecach bardzo często próbują oblubienicy. Wygląda bardzo romantycznie i dobrze komponuje się z półprzezroczystą zasłoną lub rękawiczkami.

Należy pamiętać, że koronkowa sukienka z niskim oparciem to bardzo złożony strój, w którym ważne jest zachowanie równowagi. W przypadku tej sukienki styliści powinni postępować zgodnie z zaleceniami:

  • powstrzymać się od dodatkowej demonstracji ciała (dekolt na klatce piersiowej, nacięcia na nogach, przezroczysty brzeg);
  • trzymać się minimalizmu;
  • używaj minimum biżuterii i ograniczaj się do jednego naszyjnika lub złote kolczyki ze sztyftem ;
  • nosić sukienkę tylko na obcasach.

Osobną pozycją jest wybór bielizny na niskie sukienki. Odrzuć paski silikonowe: będą stale przypominać o błyszczącym połysku. Jeśli liczba na to pozwala, odłóż pranie w ogóle.

Koronkowa sukienka z odkrytymi plecami 1Koronkowa sukienka z odkrytymi plecami 2Koronkowa sukienka z odkrytymi plecami 3
Sukienka z odkrytymi koronkami 4Koronkowa sukienka z odkrytymi plecami 5Koronkowa sukienka z odkrytymi plecami 6
Koronkowa sukienka z odkrytymi plecami 7Koronkowa sukienka z odkrytymi plecami 8Koronkowa sukienka z odkrytymi plecami 9