Baska to element tradycyjnej hiszpańskiej odzieży, która wyszukany francuski zyskał popularność na całym świecie. Kiedyś Baskiński dekorował nie tylko eleganckie sukienki dla kobiet, ale także męskie garnitury. Dziś jest używana przez projektantów do tworzenia wykwintnych strojów dla modnych pań.

Żeńska kurtka z basky

Ten model nie ominął utalentowanych Christian dior w latach 50. XX wieku. W jego kolekcjach taka kurtka była połączona z puszystą spódnicą. Nawiasem mówiąc, do dziś w prawie wszystkich kolekcjach domu Dior znajduje się modna kurtka z baskinką. Chanel, Givenchy, Jean Paul Gaultier, Nina Ricci często również tworzą kurtki z takim dekorem.

Współczesna baskijska może być inna:

  • w formie wspaniałej spódnicy z falami;
  • jako surowy, lekko szponiasty trapez;
  • w postaci łuków lub skrzydeł poniżej talii.

Baska w każdym ze swoich spektakli wygląda spektakularnie, dotyczy to również kurtek biznesowych, kurtek dla panny młodej, letnich i zimowych oraz opcji sezonowych na tę odzież.

Co ubrać w baskową kurtkę?

Wygląda na to, że ta odzież jest trudna do pogodzenia z innymi ubraniami, ale w rzeczywistości jest kilka opcji:

  • kurtka doskonale harmonizuje z baskami z prostymi spódnicami w ciasnych okuciach, czy to mini czy midi i wysokie obcasy;
  • To samo dotyczy prostych spodni;
  • dzianinowa kurtka z baskinką będzie wyglądać romantycznie, z pełną spódnicą na słońcu, łuk będzie szczególnie udany, jeśli górny i dolny kontrast w kolorze;
  • taki top można nosić na szorty, ale w tym przypadku trzeba porzucić wysokie buty, preferując mokasyny lub sandały;
  • kurtka dobrze pasuje do małej sukienki na figurze.

Nie zapominaj, że ubrania z płetwą wyglądają dobrze tylko na smukłych dziewczynach średniej i wysokiej. Do płci pięknej z chłopięcą postacią, kobiecy element pomoże również uzyskać niezbędną objętość w biodrach.

kurtka z basky 1kurtka z basky 2kurtka z kapturem 3
kurtka z baskinką 4kurtka z basky 5kurtka z kapturem 6
kurtka z kapturem 7kurtka z kapturem 8kurtka z baskinką 9