Każda znana na całym świecie marka jest powiązana z jednym lub innym produktem. Na przykład mówiąc o Louis Vuitton, pamiętamy torby, jeśli myślimy o dobrych i drogich butach, to oczywiście o Christian Louboutin. Cóż, jeśli przychodziło na myśl ubranie Chanel, to niewątpliwie jest to mała czarna sukienka i wyrafinowane tweedowe kurtki Chanel.

Kurtka Coco Chanel

Pomysł na tweed, pochodzi z Coco Chanel podczas podróży po Szkocji w towarzystwie ówczesnego kochanka księcia Westminster. W 1936 roku dom Chanel zaprezentował w swojej kolekcji garnitur z marynarki i wąskiej spódnicy. Materiał na krawiectwo tych strojów powstał w fabrykach należących do księcia.

Początkowo kurtki obszyte futrem naturalnym, z tego powodu ceny były wysokie i niewiele osób było dostępnych. Niezależnie od tego, Coco Chanel, nie tylko wywiesiła swoje kreacje w oknie wystawowym, sama nosiła wszystko, co szyła. Globalny kryzys wpłynął na zmiany w oryginalnym wizerunku kurtki. Coco sprawia, że ​​jest prostszy, krótszy i bardziej dopasowany.

W 1939 roku Coco Chanel zamyka swój dom w Maude i opuszcza Francję. Wracając kilka lat później w 1954 roku, postanawia wydać nową kolekcję. Rok później Chanel przedstawia kobietom stroje z damskiej mody wykonane ze splatanej tkaniny, której główną część stanowi kurtka prosta bez kołnierza. Inną charakterystyczną cechą kurtek jest obszywanie wełnianych nici, wykonanych na starożytnych wzorach i metalowych guzików z logo Domu Chanel.

Mała czarna kurtka Chanel, szalone kobiety i stała się symbolem nowej nowoczesnej kobiety. Jest idealny i nadaje się na każdą okazję. Jego sportowa swoboda i wyrafinowana kobiecość nie zmieniły się przez lata. Kurtki Chanel nadal mają pojedyncze zapięcie z przodu i prostą sylwetkę.

Kup sobie prawdziwą kurtkę Chanel, w dzisiejszych czasach nie wszyscy są dostępni, ale to nie znaczy, że nie możesz wyglądać tak modnie, kupując tylko kurtkę w stylu Chanel. W tamtym czasie pomysł kurtki został skopiowany przez wielu prywatnych krawców, a nawet duże firmy, podczas gdy sama Koko nie miała nic przeciwko temu. Wielka mademoiselle zawsze uważała, że ​​nie stworzyła samej kurtki, ale stworzyła styl marynarki, dodając: "Nie chcę podziwiać moich rzeczy, chcę je nosić!"

Kurtka ChanelKurtka Chanel 2Kurtka Chanel 3

Chanelowa dzianinowa kurtka

Większość kobiet nauczyła się eksperymentować i dziergać kurtki w stylu Chanel. Te kurtki wyglądają elegancko, a co najważniejsze - wzór i kolor kurtki, każda fashionistka dobiera się do gustu. Prawie każda kobieta może to powiązać, najważniejsze jest poznanie podstawowych parametrów kurtki w stylu Chanel.

  1. Długość jest tuż poniżej talii.
  2. Bez kołnierza z okrągłym dekoltem.
  3. Dość wąska długość rękawa ¾.
  4. Obrzeże ozdobne na brzegach kurtki.
  5. Dwie lub cztery małe kieszenie.
  6. Metalowe złote guziki.
kurtka z dzianiny 1kurtka z dzianiny 2kurtka z dzianiny 3

Z czym jest Chanel?

Wyjątkowość kurtki Chanel polega na tym, że wygląda ona dość prosto i luźno dzięki dżinsom lub zwykłym spodniom. Nawet z krótkim letnim szortem kurtka będzie wyglądać stylowo i wcale nie pretensjonalnie. Dzięki wąskiej, ściśle przylegającej spódnicy kurtka jest eleganckim duetem, podkreślającym kobiecość i figurę. Cóż, kurtka wieczorowa wygląda elegancko, nadając kobiecie tajemniczy urok paryski.

Kurtka a la Chanel, można zobaczyć na kobietach z całego świata, od Nowego Jorku po Tokio. Wygląda elegancko na kobietach i dziewczynkach w każdym wieku, a co najważniejsze, nawet stare, zużyte jeansy w połączeniu z kurtką Chanel, zyskują ekskluzywny akcent. A poza tym, czy to robiona ręcznie, kupowana w drogim sklepie z prawdziwego tweedu, czy wykonana z prostego materiału z cekinami, taka kurtka powinna znajdować się w szafie każdej kobiety.

klasyczna tweedowa kurtkacasual kurtka chanelczarna kurtka Chanel