Bez względu na to, ile nowych materiałów syntetycznych wynaleziono przez mężczyznę, skóra i futro nigdy nie wychodzą z mody. Obecny sezon jesienno-zimowy tylko to potwierdza - prawie żadna kolekcja modnych ubrań nie zawierała co najmniej dwóch lub trzech rzeczy ze skóry lub futra. Wiele dziewcząt przez długi czas nie może zdecydować, co wybrać - płaszcz z owczej skóry lub futro . Ale futro, szczególnie cenne naturalne - często nie jest szczególnie praktyczne. W samochodzie wyciera, w mokrą pogodę, futro nie jest warte noszenia, a na temat wycieczek w transporcie publicznym lub ogólnie w przyrodzie, nawet nie pamiętam. W takich przypadkach zachowuje się płaszcze, ale nie długie i grube modele, które dla wygody są na tym samym poziomie co futra, ale skrócone wersje prawdziwej lub sztucznej skóry. Są szczególnie popularne tej zimy. Porozmawiamy o nich.

Wybór z owczej skóry

Na pierwszy rzut oka trudności z wyborem owczej skóry nie powinny się pojawiać - weź rzecz, którą lubisz i nosić ją dla swojego zdrowia. Tymczasem, kupując futra z owczej skóry, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  1. Długość i gęstość futra. Istnieją modele z bardzo cienkiej, średniej i grubej owczej skóry, istnieją również modele z długimi włosami (zarówno ze skóry owczej, jak i z toskańskiej wełny lub cennych rodzajów futra). Ogólną zasadą dla skór z owczej skóry jest to, że im dłuższy i ciaśniejszy ciężar, tym większy płaszcz z owczej skóry. Jest jednak cieplejszy, więc jeśli jest dla Ciebie ważne, aby płaszcz z owczej skóry mógł z łatwością wytrzymać zauważalne obniżenie skali temperatury, przestań wybierać grubsze modele długowłosych. Jeśli potrzebujesz przede wszystkim wygody - wybierz opcje cieńsze.
  2. Rodzaj skóry Niewątpliwym liderem jest tu kożuch - mocny, wytrzymały, bardzo ciepły i niezbyt drogi. Ponadto kożuch można z łatwością pomalować na dowolny kolor. Ale miłośnicy ekskluzywności zawsze znajdą unikalny model cennego futra. Bojownicy o prawa zwierząt też nie powinni sobie odmawiać przyjemności noszenia kożuchów - szeroki wybór modeli syntetycznych pozwoli każdemu wybrać kożuch z owczej skóry według ich gustu. I żadne zwierzę nie będzie cierpieć!
  3. Styl modelu. Konieczne jest dokonanie wyboru z uwzględnieniem odzieży wierzchniej, która jest już dostępna dla Ciebie. W końcu, jeśli oprócz futra z owczej skóry masz futro, klasyczny żakiet, puchową kurtkę i parę kurtek sportowych w różnych stylach - możesz wybrać absolutnie dowolny kożuch, jeśli tylko cię lubi. Ale jeśli futro z owczej skóry jest Twoją jedyną opcją na zimową odzież wierzchnią, powinieneś pomyśleć o uniwersalności. Niekwestionowany lider praktyczności - klasyczny model. Pasują do większości strojów, są raczej powściągliwe i nigdy nie wyjdą z mody, więc na pewno możesz nosić taki kożuch przez więcej niż jeden sezon. A jeśli fundusze pozwalają na zakup nie jednego, ale kilku kożuchów, koniecznie kup krótki płaszcz z owczej skóry styl wojskowy i klasyczne ścisłe z pasem. Kożuchy z kapturem, kieszenie naszywane, kontrastowe wstawki, jasne ozdobne wykończenia świetnie wyglądają - projektanci w tym roku starali się jak najlepiej.

Jak dbać o kożuch?

Kupując kożuch, od razu zadbać o gumową szczotkę do zamszu i nubuku - przydaje się do czyszczenia. W skrajnych przypadkach można próbować usunąć plamki na owczej skórze za pomocą gęstej gumki, ale ta metoda jest odpowiednia tylko dla małych zanieczyszczeń.

Drugą rzeczą, jaką powinien posiadać właściciel kożuszka, są "wieszaki" do przechowywania produktu. Tylko w ten sposób zaoszczędzisz futro z kożuchów i fałdy, które powstają, jeśli powiesisz kożuch na regularnej pętli z odzieżą.

Wskazane jest również zakupienie aerozolu w celu ochrony przed wilgocią (hydrofobowy spray) i nałożenie go na skórę dwa lub trzy razy w ciągu sezonu. To uratuje Twój kożuch z negatywnego działania wody. Unikaj także noszenia kożuszka w deszczu lub w deszczową pogodę, w końcu jest to odzież zimowa i jest przeznaczona do użytku w chłodne dni, a nie w błocie pośniegowym. Jeśli kożuch jest jeszcze mokry, nie miażdżyć go, nie siadać na nim - mokra skóra natychmiast się rozciąga i powrót do dawnej formy jest bardzo, bardzo problematyczny, aw większości przypadków - niemożliwy.

Aby zapobiec zatykaniu się mankietów i kołnierza, należy okresowo obrabiać te miejsca mieszaniną proszku do zębów i amoniaku - wystarczy nałożyć mieszaninę, a po pewnym czasie rozczesz te miejsca za pomocą szczotki z naturalnym włosiem. Również plamy z tłuszczu dobrze usuwają semolinę - nałóż na plamę, dobrze wetrzyj i oczyść szczotką. Jeśli plama nie zniknęła - powtórz. Metoda z semoliną jest dobra, ponieważ nie rozjaśnia skóry i jest odpowiednia nawet dla ciemnych produktów.

Krótkie płaszcze faworyci z sezonu zimowego 1Krótkie płaszcze ulubione sezon zimowy 2Krótkie płaszcze ulubione sezon zimowy 3
Krótkie kożuchy ulubione w sezonie zimowym 4Krótkie płaszcze ulubione sezon zimowy 5Krótkie płaszcze ulubione w sezonie zimowym 6
Krótkie płaszcze ulubione w sezonie zimowym 7Krótkie kożuchy ulubione w sezonie zimowym 8Krótkie płaszcze ulubione sezon zimowy 9