Ten problem jest bardzo nieprzyjemny i denerwujący. Swędząca skóra głowy nie tylko zapewnia dużo dyskomfortu, ale także wygląda, delikatnie mówiąc, niezbyt. Wiele osób miało do czynienia z tą katastrofą. Ktoś swędzi od czasu do czasu, a ktoś cierpi z tego powodu. W niektórych przypadkach jest to niezależna choroba. Ale dość często swędzenie staje się manifestacją jakiegoś poważniejszego problemu. Więc zignoruj ​​ich mocno zniechęceni.

Przyczyny świądu głowy

Pierwszą rzeczą, która przychodzi ci do głowy, gdy twoja głowa zaczyna swędzić, to wszy. Ta możliwa przyczyna swędzenia została zapoczątkowana w pamięci od dzieciństwa. Ale faktycznie skóra głowy może swędzieć nie tylko z powodu wszy. Istnieje wiele innych powodów do swędzenia (a niektóre z nich mogą Cię zaskoczyć):

  1. Najczęściej głowa zaczyna swędzić z powodu nadmiernej suchości skóry. Swędzenie jest całkowicie normalną reakcją organizmu na brak witamin, korzystnych mikroelementów i kwasów tłuszczowych.
  2. Czynniki takie jak częste mycie, używanie suszarek do włosów i akordów również przyczyniają się do pojawiania się świądu głowy bez łupież . Wpływają negatywnie na włosy. Dlatego zaleca się naturalnie wysuszyć głowę.
  3. Powszechną przyczyną jest grzybicze choroby skóry. Swędzenie ze szczególnie męczącym.
  4. Czasami głowa zaczyna swędzić z powodu alergii na szampon, produkty do pielęgnacji włosów, farby, toniki, a nawet szampony do mycia.
  5. W niektórych przypadkach swędząca głowa i utrata włosów - konsekwencja stresu. Z powodu doświadczeń i emocjonalnych skoków w ciele wytwarza ogromną ilość adrenaliny. Ten hormon musi naturalnie opuszczać ciało (na przykład w wyniku wysiłku fizycznego). Nadmiar przewlekłej adrenaliny we krwi może powodować swędzenie skóry.
  6. Świąd głowy może również wystąpić z powodu silnego napięcia mięśniowego. Jest to prawdopodobnie najbardziej nieoczekiwana, ale bardzo realna przyczyna problemu. W wyniku nadmiernego rozciągania mięśni pleców, karku, szyi, ramion mikrokrążenie krwi zostaje zakłócone, w tym w naczyniach krwionośnych głowy. Na tle tego problemu rozwija się stan zapalny, któremu towarzyszy silny świąd.

Jak leczyć suchą skórę głowy i pozbyć się swędzenia i łupieżu?

Istnieje wiele metod leczenia świądu skóry głowy w medycynie ludowej i tradycyjnej. Konieczne jest wybranie odpowiedniego leczenia dopiero po ustaleniu przyczyny problemu. Oczywiście tylko dermatolog może niezawodnie ustalić, co powoduje świąd głowy.

Najpopularniejszymi uniwersalnymi i skutecznymi metodami radzenia sobie ze swędzeniem z tyłu głowy są:

  1. Prostą, ale bardzo skuteczną metodą folkową jest cebula. Napełnij go litrem wody i gotuj przez godzinę. Opłucz głowę po każdym praniu. Już po kilku zabiegach swędzenie zniknie.
  2. Jeśli chcesz bardzo szybko pozbyć się swędzenia, możesz wetrzeć sok cebulowy w skórę głowy. Spacer z taką maską potrwa kilka godzin. Następnie umyj włosy. Swędzenie zatrzyma się natychmiast.
  3. Więcej lojalnych środków - ocet jabłkowy. Należy również wcierać w skórę głowy, ale należy to zrobić na pięć do dziesięciu minut przed praniem. Swędzenie z tyłu głowy Ocet należy rozcieńczyć wodą przed użyciem.
  4. Dobry stary lek - napar z pokrzywy. Kilka łyżek suchej mieszanki napełnia się wrzącą wodą i wlewa przez około godzinę. Odwar ten służy do płukania włosów.

Aby wyleczyć swędzącą skórę głowy spowodowaną przez infekcje grzybicze, możesz użyć specjalnych szamponów: