Istnieją dwa główne punkty widzenia: według jednego z nich osoba buduje własne przeznaczenie, zgodnie z innymi, wszystkie wydarzenia są z góry określone. Istnieje trzeci, pośredni: pewne zdarzenia są z góry określone, ale sposób, w jaki dana osoba się dostanie, nie jest z góry określony. Pytanie, czy można zmienić los na wiele stuleci, zmartwiło ludzkość.

Czy można zmienić los osoby?

Przykłady tego, że możesz zmienić los, zresztą w każdym wieku, możesz znaleźć wiele. Na przykład wśród życiorysów sławnych ludzi, którzy urodzili się w ubóstwie i mogli pozostać biedni i nieznani, ale bez żadnej przewagi, nagle znaleźli swoją firmę, w której osiągnęli sukces .

Prosty przykład - wszyscy są przekonani, że ludzie, którzy wychowywali się w sierocińcach i rodzinach zastępczych, są trudni do osiedlenia się w życiu. Norma Jean, ona jest Marilyn Monroe, ma właśnie takie dzieciństwo i zaczęła karierę jako kelnerka. Ale później stała się największą gwiazdą filmową i obiektem naśladowania dla kilku pokoleń kobiet. Jeśli spojrzysz na jej wczesne zdjęcia, nie miała nienagannego wyglądu, ale to jej nie przeszkodziło.

Albo, na przykład, Sanders, emerytowany wojskowy, 65-letni emeryt, który ma tylko wyskrobany samochód i jeden przepis na kurczaka. Mógł żyć na emeryturze, ale wybrał inną ścieżkę, a mimo otrzymania ponad 1000 odmów od właścicieli restauracji, sprzedał swój przepis. Potem był większy sukces i wkrótce został milionerem. Teraz jego produkty są powiązane z siecią KFC.

Te przykłady w pełni ilustrują, że możliwe jest zmienienie losu, wystarczy dołożyć do tego wysiłku.

Jak zmienić przeznaczenie na lepsze?

Tak więc, jak wynika z przykładów naszych bohaterów, nie siedzieli i nie oczekiwali szczęścia, ale działali, działali, bez względu na wszystko. Na tej podstawie możesz sobie wyobrazić czy można zmienić losy danej osoby? taki prosty algorytm, który pomoże zmienić los:

  1. Ustaw cel. Musi być konkretny, wymierny i osiągalny.
  2. Zastanów się, jakie kroki należy podjąć, aby do tego dojść. cele i lepiej je zapisuj.
  3. Zastanów się, co możesz teraz zrobić?
  4. Zacznij działać.
  5. Nie poddawaj się, nawet jeśli rzeczy nie od razu idą w górę.

Nie będziesz w stanie zmienić losu, jeśli jesteś pesymistą lub po pierwszej porażce, opuść ramiona. Najważniejsze to wytrwałość i dążenie do przodu. W takim przypadku z pewnością osiągniesz swój cel i zmienisz swoje przeznaczenie.