Zdarza się też: reżyser jest wybrany, praca nad scenariuszem trwa, ale wciąż nie wiadomo, kto będzie odgrywał główną rolę! Taka sytuacja powstała wokół kolejnej części przygód legendarnego agenta 007.

Scenariusz thrillera szpiegowskiego tworzą Neil Purvis i Robert Wade, a miejsce dyrektora zajmuje Barbara Broccoli, ale aktor w roli głównego super-agenta nigdy nie został zaakceptowany.

Przypomnijmy, że wśród głównych kandydatów były takie imiona: Michael Fassbender, Tom Hardy i Aidan Turner, a na koniec Tom Hiddleston doszedł do mety, ale reżyser uważał go za zbyt przystojnego i mało brutalnego do roli Bonda, który pojawił się w brytyjskiej prasie.

49-летнего Дэниела Крэйга почти уговорили вернуться к роли Джеймса Бонда Stara bruzda nie psuje się?

Nie uwierzycie, ale pani Broccoli postanowiła nie robić filozoficznych sztuczek i nie szukać nowej twarzy dla roli ohydnego obrońcy brytyjskich interesów. Zamiast tego zaczęła ponownie buntować się z Danielem Craigiem.

Craig zagrał w trzech filmach franchisingowych, w 2015 r. Stanowczo odmawiał dalszej pracy nad wizerunkiem Bonda, a wśród przyczyn nazywano kontuzję kolana na planie i krytykę zdolności aktorskich brytyjskiej gwiazdy.

Czytaj także
  • Dlaczego Daniel Craig jest idealnym wykonawcą roli Jamesa Bonda w XXI wieku?
  • Daniel Craig jest uznawany za najbrzydszego aktora, który grał legendarnego agenta 007 Jamesa Bonda
  • Nie może być: 15 gwiazdek, które w 2018 roku trafią 50!
Тому Хиддлстону отказали в роли Джеймса Бонда из-за его манерности

Źródło powiedział The Telegraph, że Craig prawie zgodził się zagrać Jamesa Bonada po raz czwarty. Na jego decyzję wpłynął fakt, że reżyser odmówił nakręcenia Tomowi Hiddlestonowi tego projektu.