Każdy wie, że wnętrze składa się z drobiazgów, a czasami wykończenie ścian lub sufitu może nie być tak znaczące, jak oryginalna sofa, stolik kawowy czy nawet ścienna kompozycja obrazów. Porozmawiajmy szczegółowo o różnych przedmiotach w domu Prowansalski styl .

Szczegóły wnętrza Provence

Zacznijmy od salonu, którego centrum, oczywiście, jest sofa. Taki mebel w stylu prowansalskim, jak sofa, z pewnością powinien być wykonany w jasnych pastelowych kolorach, a delikatny kwiatowy ornament wyrazi ten styl.

Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim1Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim2Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim3

Trudno wyobrazić sobie salon w stylu Prowansji bez niskich białych okien wykonanych z naturalnego drewna bielonego. Nie mniej cechą tego stylu jest sztuczne drewno.

Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim4Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim5Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim6

Główną częścią wnętrza sypialni jest oczywiście łóżko, którego styl wybierają inne meble i odpowiedni wystrój. Prowansja jest stylem południa Francji i musi koniecznie dominować w niej biały. Łóżko w stylu prowansalskim musi być wykonane z naturalnego drewna z rzeźbionymi niezwykłymi grzbietami i nogami.

Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim7Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim8Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim9

Również w tym stylu istnieje meble kute , więc łóżko z kutymi plecami będzie także przyzwoitym centrum sypialni.

Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim10Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim 11Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim12

Kute elementy wyposażenia w stylu prowansalskim zajmują honorowe miejsce na tarasie lub werandzie, a najpospolitszym z nich jest piękny stolik kawowy z kutymi nogami, ciemny lub pomalowany na biało.

Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim13Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim14Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim15

Elementy wystroju Provence

Ale co, jeśli budżet nie pozwala na zakup nowych mebli i chcesz poczuć w swoim domu łatwość i wygodę południowej Francji? W takim przypadku możesz zwrócić uwagę na elementy wystroju w stylu Prowansji.

Wiadomo, że ważnym akordem w tworzeniu wnętrza są tkaniny, przede wszystkim zasłony. Zasłony w stylu prowansalskim do salonu są zwykle lekkie, przewiewne, z lekkim i przyjemnym kwiatowym ornamentem na pastelowym tle, aby stać się jak meble.

Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim16Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim17Wyposażenie wnętrz w stylu prowansalskim18

Jeśli chodzi o sypialnię, styl prowansalski w tym stylu powinien być lżejszy, a jasne kwieciste wydruki nie zawsze będą przydatne. Lepiej jest preferować lekką, naturalną, jednokolorową zasłonę o niezwykłym cięciu powietrzem, jeśli mimo wszystko wolisz motyw kwiatowy, odcienie powinny być lekkie, a sam rysunek jak najmniejszy.

Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim19Wystrój wnętrz w stylu Prowansji20Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim21

Również we wnętrzu sypialni staną się niezbędne i inne elementy tekstylne wystroju, np. Luksusowa poszewka na łóżku, dopasowana do odcienia zasłon lub dekoracji ściennych.

Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim22Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim23Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim24

Nie zaniedbuj małych elementów dekoracyjnych w stylu prowansalskim, takich jak kute półki ścienne, zabytkowe drewniane zegary, niezwykły biały kwiatostan lub malowane przybory kwiatowe w kuchni. Właściwie wykorzystaj elementy wystroju i ciesz się łatwością i komfortem w stylu Prowansji.

Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim25Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim26Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim27
Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim28Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim29Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim30
Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim31Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim32Wystrój wnętrz w stylu prowansalskim33