Niezależnie od tego, jak doskonały jest sufit podwieszony, ma on zalety i wady, które należy uwzględnić przed instalacją. Te ostatnie są znacznie mniejsze, więc najpierw rozważamy pozytywne strony sufitów napinanych.

Jakie są zalety sufitów napinanych?

Zaletą sufitu napinanego nad płytą gipsowo-kartonową jest łatwość i szybkość montażu. Praca na odcinku płótna jest czysta i schludna. Tektura gipsowa wiąże się z zakupem dużej liczby komponentów, ostrożnym przycinaniem, późniejszym shpaklevku i malowaniem, wykańczaniem. W tym przypadku sama konstrukcja jest dość ciężka. Ostateczna jakość pracy może być znacznie gorsza niż idealnie nawet film lub tkanina.

Sufity napinane są błyszczący , satyna i matowy.

Zalety błyszczącego sufitu napinanego o pięknym współczynniku odbicia, odporności na wodę i łatwej pielęgnacji. Wizualnie powiększa przestrzeń, ozdabia wnętrze i staje się jego głównym celem.

Zalety satynowego sufitu napinanego w dekoracyjnych cechach i możliwość doboru materiału w odcieniach macicy perłowej lub metalicznej, połysk jedwabiu na powierzchni sprawia, że ​​płótno jest wyjątkowe, przy innym oświetleniu powierzchnia powłoki będzie wyglądać inaczej.

Matowe sufity idealnie równomiernie, nie odbijają odblasków, wodoodporne, mają niską cenę. Możliwość rysowania obrazu, drukowanie zdjęć na suficie napinanym sprawia, że ​​jest szczególnie popularny.

Wady sufitu napinanego obejmują prawdopodobieństwo zwisania z obszarem pokrycia większym niż 50 metrów kwadratowych i niebezpieczeństwo uszkodzenia mechanicznego ostrym przedmiotem.

Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety jakiegokolwiek pokrycia nowoczesnymi technologiami, możesz łatwo wybrać materiał, który Ci się podoba i umieścić piękny i stylowy sufit w pokoju.

Zalety sufitów naciąganych 1
Zalety sufitów naciąganych 2
Zalety sufitów naciąganych 3
Zalety sufitów naciąganych 4
Zalety sufitów naciąganych 5
Zalety sufitów naciągowych 6
Zalety sufitów naciąganych 7
Zalety sufitów naciąganych 8
zalety sufitów naciąganych 9