Najciekawsze fakty o Północno-Europejskim kraj Szwecji może zmienić twój pomysł na to. Z tego artykułu dowiesz się, jak różni się szwedzki styl życia, jakie osiągnięcia świat zawdzięcza Szwecji i czego szukać podczas wizyty w tym kraju.

Wkład w rozwój światowej cywilizacji

Dzisiaj wiele konstrukcji świata zbudowanych jest z trwałego i niedrogiego materiału - pianobetonu. I wymyślił, że był w Szwecji w odległym 1924 roku. Cement połączono z wapnem i innymi dodatkami, a następnie przekształcono w gazobeton pod wpływem proszku aluminiowego.

A sportowcy mogą być zaskoczeni następującym interesującym faktem dotyczącym Szwecji: wynaleziono tutaj pierwszą w historii symulatorów kulturystyki. Nawiasem mówiąc, pierwszymi dużymi klientami sprzętu sportowego byli członkowie rodziny królewskiej. Partia symulatorów trafiła do Romanowów w 1857 roku.

Czy często jeździsz samochodem z małym dzieckiem? Wtedy prawdopodobnie masz fotelik samochodowy, który został wymyślony przez Szwedów w połowie lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Nawet zwykłe mecze, których nikt dziś nie zaskoczy, są dziełem Szweda Gustava Erika Paszy. Wymyślił je w 1844 roku. Szwecja jest także domem dla standardu komórkowego NMT 450, obowiązkowej edukacji seksualnej w szkołach, najpotężniejszego na świecie ekologicznego samochodu Koenigsegg CCXR i sztuki zarządzania czasem, czyli zarządzania czasem.

Interesujące fakty o Szwecji 1Interesujące fakty o Szwecji 2Interesujące fakty o Szwecji 3
Cechy szwedzkiej mentalności

Najciekawsze o Szwecji powiesz mieszkańcom tego kraju. Na początku Szwedzi bardzo lubią komunikować się ze sobą we wszystkich jego przejawach. Jak tylko nowy właściciel pojawi się w domu na ulicy, sąsiedzi spieszą się, aby go odwiedzić. Ale "początkujący" powinien wykazać maksimum taktu, ponieważ Szwedzi - ludzie są drażliwi i wybredni. Nie możesz położyć stołu dla gości, ponieważ mogą to źle zrozumieć.

Jeśli dla Słowian traktuje się jako znak szacunku i uwagi dla gości, Szwedzi mogą postrzegać to inaczej, jakby nie byli w stanie kupić własnego jedzenia i jeść w domu. Ale "bufet" jest całkiem do przyjęcia. Przy okazji, serwowanie wszystkich gości na raz w dużych miseczkach jest mądrą decyzją, ponieważ właściciele nie muszą marnować czasu na serwowanie potraw, a tym samym mają czas wolny na interesującą komunikację. A przy tym wszystkim co piąty Szwed ulega zimowej depresji. Naukowcy sugerują, że choroba może być dziedziczna.

Interesujące fakty o Szwecji 4Interesujące fakty o Szwecji 5Interesujące fakty o Szwecji 6

Roczna sprzedaż trzech milionów dysków grupy "ABBA", hoteli pod dębem, pod wodą i słynnego "Icehotelu" lodu, który jest jednym z najbardziej niezwykłe hotele na świecie , Królewski Park Ekologiczny, największy na świecie Pałac Królewski w Sztokholmie, 42 dni w roku, największe na świecie Muzeum Nawigacji, hostel-samolot, najwęższy pas na świecie - ciekawy temat Szwecji można znaleźć bez końca!

Interesujące fakty o Szwecji 7Interesujące fakty o Szwecji 8Interesujące fakty o Szwecji 9