Nadpotliwość to choroba, która może doprowadzić prawie każdą kobietę do malowania. Ustalenie przyczyny i leczenia nadmiernej potliwości u kobiet jest dość skomplikowanym procesem. Ale najważniejsze jest, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i mokrych plam na ubraniach!

Przyczyny silnego pocenia się nóg u kobiet

Potworne gruczoły są potrzebne organizmowi. Służą jako termostat. W odpowiednim momencie, aby organizm się nie przegrzał, gruczoły uwalniają pewną ilość wilgoci i normalizują temperaturę.

W zdrowym ciele ilość uwalnianej wilgoci nie jest zbyt duża, tak że szybko i niezauważalnie wyparowuje. Problemy zaczynają się, gdy gruczoły są zbyt aktywne. W tym samym czasie wypuszcza się dużo potu i nie ma czasu na odparowanie. W nowo powstałym środowisku wilgotnym bakterie zaczynają się szybko namnażać, a mikrocząsteczki tkankowe obecne na skórze zaczynają się rozkładać. W wyniku tych procesów pojawia się cuchnący zapach.

Za główne przyczyny nadmiernego pocenia się kobiecych nóg można uznać następujące czynniki:

 1. Najczęściej problem powstaje ze zbyt ciasnych, nienaturalnych butów i syntetycznych skarpet. Aby nogi się nie pociły, musisz nosić buty na sezon.
 2. U niektórych kobiet nadmierne pocenie się staje się konsekwencją nieodpowiedniej pielęgnacji stóp.
 3. Najczęstszą przyczyną jest grzyb i inne choroby dermatologiczne.
 4. Czasami nadmierna potliwość rozwija się na tle zaburzeń układu nerwowego.

Przyczyny nadmiernego pocenia się pod pachami u kobiet

Obfity pot z gruczołów znajdujących się pod pachami nie zawsze ma nieprzyjemny zapach. Pozostawiają jednak zauważalne ślady na praktycznie każdej odzieży i zwykle nie da się ich ukryć. Z tego powodu wiele kobiet rozwija kompleksy.

Ofiary nadpotliwości pachowej są zwykle osobami z wrodzonymi wadami, które mają więcej gruczołów potowych w pachach, niż potrzebują.

Inne powody to:

 • ciąża;
 • menopauza;
 • choroby układu hormonalnego;
 • cukrzyca .

Przyczyny pocenia się głowy u kobiet

Z nadmierną potliwością głowy, skronie pocą się w czoło i całą jego owłosioną część. Jest to zjawisko dość rzadkie, a z tego jeszcze bardziej nieprzyjemne.

Wśród głównych przyczyn zwiększonego pocenia się głowy u kobiet:

 • stres;
 • zmiany hormonalne;
 • alergie;
 • choroby onkologiczne;
 • bakteryjne i zakaźne;
 • nadużywanie alkoholu i nikotyny.

Niektóre organizmy ze zwiększoną potliwością reagują na przyjmowanie pewnych leków.

Leczenie nadmiernego pocenia się nóg, głowy, pachy u kobiet

Walka z nadmierną potliwością może być medyczna i nielekowa:

 1. Botox jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia. Preparat toksyny botulinowej wprowadzony do organizmu zapobiega przemieszczaniu się acetylocholiny, substancji odpowiedzialnej za aktywność gruczołów potowych. Główną wadą tej metody jest dość wysoki koszt leczenia.
 2. zwiększone przyczyny pocenia się głowy u kobiet
 3. Aby pozbyć się nadmiernego pocenia się pod pachami u kobiet, pomoże uzdrawiającym antyperspirantem - heksahydratem chlorku glinu. Narzędzie redukuje wydzielanie z gruczołów potowych, blokując część przewodów wydalniczych.
 4. W najtrudniejszych przypadkach trzeba skorzystać z interwencji chirurgicznej. Podczas operacji, naciągane są zakończenia nerwowe, wzdłuż których impulsy nerwowe docierają do gruczołów potowych.
 5. Tace kontrastowe pomagają radzić sobie z nadmierną potliwością stóp.
 6. Czasami nadmierna potliwość ustępuje po kilku sesjach psychoterapeutycznych.