Insulina jest jednym z najważniejszych hormonów. Jest syntetyzowany w komórkach b trzustki i odgrywa niezwykle ważną rolę w procesach metabolicznych, uczestnicząc w procesie metabolizmu białka i tworzenia nowych związków białkowych. Bardzo często po teście krwi można zauważyć, że zawartość tego hormonu jest znacznie wyższa niż normalnie. Zobaczmy, co mówi wysoka insulina we krwi.

Patologiczne przyczyny zwiększonej insuliny

Jeśli pacjent ma podwyższony poziom insuliny we krwi, oznacza to, że drożność naczyń krwionośnych jest naruszona. W wyniku tego presja może również znacznie wzrosnąć i powstaje:

  • niewydolność nerek;
  • zwiększona zawartość tłuszczu w skórze;
  • zaburzenia snu.

Ponadto zwiększona insulina we krwi może oznaczać, że w ciele występuje pewien rodzaj zakaźnej patologii. Jeśli jednocześnie z tym wskaźnikiem glukoza jest prawidłowa, najprawdopodobniej nowotwory guza są obecne w trzustce lub produkcja glukagonu jest znacznie zmniejszona. Ponadto, takie wskaźniki pojawiają się z różnymi łagodnymi lub rakowatymi guzy nadnerczy .

Czy pacjent ma nadmiar hormonów somatotropiny, kortykotropiny lub substancji z grupy glukokortykoidów i czy istnieje zwiększony poziom insuliny we krwi? Jest to odpowiedź organizmu na to, że metabolizm węglowodanów jest zepsuty lub występują nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby. Czasami takie wskaźniki wskazują na patologie mózgu (zazwyczaj w przednim oddziale).

Inne przyczyny zwiększonej insuliny

Stały silny wysiłek fizyczny jest jednym z głównych powodów, dla których podwyższona insulina jest obserwowana w wynikach badań krwi. Ten czynnik prowadzi do stresujących stanów i nerwowości. Inną częstą przyczyną tego odchylenia jest:

  • otyłość ;
  • spożywanie chorych ilości słodyczy i szybkich węglowodanów;
  • podwyższona insulina we krwi
  • ciągły głód.

Zwiększona insulina w badaniu krwi może oznaczać, że organizmowi brakuje chromu i witaminy E. Dlatego okresowo trzeba przyjmować leki, które szybko wypełnią utratę tych substancji. Kompleksy leków, które zawierają chrom i witaminę E, pomogą ciału ludzkiemu wzmocnić błony międzykomórkowe, a komórki rozwijać odporność na utlenianie tłuszczu. To znacznie zmniejsza wytwarzanie insuliny, która bierze udział w rozszczepianiu tłuszczu.