Bandaż dla przyszłych matek został stworzony specjalnie w celu zapobiegania przedwczesnemu obniżeniu płodu. Konieczne jest jednak prawidłowe założenie bandaża dla kobiet w ciąży, ponieważ w przeciwnym razie możliwe jest uciskanie brzucha, co negatywnie wpływa na rozwój płodu dziecka.

Kiedy jest wskazane noszenie bandażu podczas ciąży

Zastanawiam się, dlaczego kobiety w ciąży na ogół potrzebują bandaża? W końcu nasze matki i babki radziły sobie bardzo dobrze bez takich urządzeń. Celem bandaża jest zmniejszenie zmęczenia fizycznego, stresu na nogach i przepracowania. Prawidłowo dobrany bandaż może złagodzić obciążenie kręgosłupa i, w konsekwencji, złagodzić ból w dolnej części pleców. Kolejnym dużym plusem noszenia bandaża w czasie ciąży jest ochrona przed rozstępami skóry w okolicy brzucha.

Noszenie bandażu podczas ciąży jest zalecane, gdy:

  1. Kobieta jest na nogach przez co najmniej 2-3 godziny z rzędu i prowadzi aktywny tryb życia.
  2. Jeśli kobieta ma ból w okolicy lędźwiowej, żylaki, ból w nogach, osteochondroza.
  3. Noszenie aparatu ortodontycznego jest zalecane w przypadku ciąż mnogich. Ponadto, bandaż będzie chronił przed znacznym rozciągnięciem ściany brzucha podczas powtarzającej się ciąży.
  4. Bandaż jest w stanie zapobiec niektórym rodzajom patologii podczas porodu i groźbie spontanicznej aborcji.

Aby dowiedzieć się, jak nosić bandaż w czasie ciąży powinien być czwarty lub piąty miesiąc. W tym czasie rozciąganie skóry z powodu wzrostu objętości brzucha zaczęło przeszkadzać kobiecie. Bandaże przedporodowe można nosić do samego urodzenia, pod nieobecność przeciwwskazań. A tak nawiasem mówiąc, w dawnych czasach kobiety w ciąży wiązały sobie żołądki chusteczkami, a nawet tworzyły improwizowany bandaż.

Kiedy nie zaleca się noszenia bandażu podczas ciąży

Specjalne przeciwwskazania do stosowania bandażu nie istnieją. Konieczne jest jednak skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym. Nie jest pożądane stosowanie opatrunku przedporodowego w przypadku reakcji alergicznej na składniki tkanki, z której wykonany jest ten len i w obecności chorób skóry.

Nie powinieneś nosić bandaża, jeśli po 30 tygodniach ciąży płód nie przyjął prawidłowej pozycji. Po pierwsze, dopasowanie powinno być poprawione, a dopiero potem, z spokojnym sumieniem, powinieneś nosić opatrunek prenatalny.

Właściwe noszenie bandażu podczas ciąży

Przed wyborem bielizny powinieneś zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami, jak prawidłowo nosić bandaż dla kobiet w ciąży.

  1. Ponieważ kobiety w ciąży powinny nosić bandaż bez wyciskania brzucha, prawidłowym sposobem jest położenie się na plecach z lekko podniesionymi biodrami. Как правильно одевать бандаж беременным Jeśli podczas spaceru trzeba było pójść do toalety, procedura nieznacznie się zmieniła. Oprzeć się o uniesienie, unieść rękę i nacisnąć brzuch, ustalając tę ​​pozycję bandażem.
  2. Kupując bandaż, sprawdź dostępność instrukcji, w których należy przedstawić zalecenia dotyczące noszenia bandaży dla kobiet w ciąży.
  3. Niedopuszczalne jest noszenie bandaży na stałe. Jeśli ze względu na charakter usługi musisz przebywać w miejscu pracy przez długi czas na nogach, musisz zrobić półgodzinną przerwę co trzy do czterech godzin. Kiedy dziecko wykazuje nadmierny niepokój lub kobieta ma brak powietrza i uczucie ściskania, bandaż powinien zostać natychmiast usunięty.

Jednak, jak nosić bandaż dla kobiet w ciąży i nosić, powiedz kobiecie, co czuje. W końcu dobrze dobrana grupa prenatalna nie spowoduje dyskomfortu, wręcz przeciwnie, znacznie ułatwiając życie przyszłej matki.