Nie rozumiejąc dokładnie z pytaniem, jak fiołki wodne (Saintpaulias) w domu, ryzykujesz w krótkim czasie, aby zniszczyć swoją ulubioną roślinę. Ten kwiat słynie z wybrednego usposobienia i wymaga uwagi, naruszenie reżimu wodnego natychmiast prowadzi do wysychania lub zepsucia najważniejszych najistotniejszych organów wegetatywnych i generatywnych.

Jak sprawdzić, kiedy należy podlać fiolet?

Co powinni nowicjusze, którzy niedawno kupili tę piękną doniczkę i jeszcze nie zbadali wszystkich niuansów jej uprawy? Ważną rolę odgrywa właściwa dbałość o fiolet w domu, podlewamy go po raz pierwszy, kierując się wyglądem rośliny. Jeśli niższe liście Saintpaulia straciły swoją sprężystość i opadły, a ziemia w doniczce jest sucha, to twój kwiat cierpi z powodu wielkiego pragnienia. Odpowiedzialni hodowcy kwiatów, którzy dokładnie zapoznają się z tą lekcją, tworzą specjalne kalendarze i tabele, obliczając dokładną przerwę między nawadnianiem w zależności od pór roku i fazy wzrostu roślin.

Как узнать, когда поливать фиалку

Jak podlewać fiołki w domu?

Angażując się w dbanie o fiołki w domu i garnki z wodą, można zastosować kilka wygodnych metod nawilżania gleby w doniczkach roślinami. Najważniejsze jest, aby nie zwilżać kroplami cieczy centralnego punktu wzrostu, w którym układane są młode liście. Jeśli naruszysz tę zasadę, zostaną one pokryte nieusuwalnymi, jasnymi plamami, utworzonymi przez złoża soli.

Najlepsze sposoby na fiołki wodne w domu:

  1. Najprostszą metodą jest zwilżenie gruntu w pojemniku z nawadnianiem kwiatów przez powierzchnię z konewki lub butelki. Zaleca się używanie naczynia z cienką rurką, aby nie rozpryskiwać wody na starych liściach i delikatny wylot w procesie. Aby opóźnić sole, które są zawsze obecne w wodzie, wierzchnia warstwa gleby pokryta jest cienką warstwą na wierzchu torfowiec lub ekspandowane gliny. W miarę aktualizowania zanieczyszczeń.
  2. Полив фиалок лейкой
  3. Skutecznym rozwiązaniem tego, jak najlepiej fiołków wodnych w domu jest użycie domowej roboty knot. Do jego produkcji trzeba wziąć syntetyczny materiał, włókna naturalne są krótkotrwałe, szybko gniją w mokrych garnkach. Przy obchodzeniu się z kwiatem umieszczamy go w korzeniach na jednym końcu knota, a drugi koniec umieszczamy w pojemniku z odrobiną wody. Ta metoda jest ekonomiczna i pomaga bardzo wydajnie sadzić zielone nasadzenia, a sama ziemia będzie regulować ilość zużywanej cieczy, w zależności od stopnia wysuszenia podłoża odżywczego.
  4. Поддонный полив фиалок
  5. Metoda nawadniania palet jest odpowiednia dla dużej grupy doniczek umieszczonych na wspólnej podstawie. Rozwiązując w ten sposób problem z fiołkowaniem wody w domu, należy starannie nanosić wodę, dokładnie obliczając jej objętość. Garnek należy zakupić na nogach, z dużym otworem drenażowym, który można wykorzystać jako mech. Po pół godziny sprawdzamy glebę w doniczce, jeśli jest ona zwilżona od góry, wtedy nadmiar cieczy z palety zostaje spuszczony.
  6. Полив фиалок при помощи фитиля

Woda do podlewania fiołków

Rozwój roślin zależy w dużej mierze od podlewania fiołków. Nadmiar wapnia, który jest obecny w płynie z kranu, prowadzi do złych konsekwencji. Najpierw gromadzimy wodę w pojemniku i odstawiamy na kilka dni, aby usunąć chlor z innymi szkodliwymi zanieczyszczeniami. Następnie gotuje się i chłodzi do temperatury pokojowej. Na ostatnim etapie rozpuścić łyżeczkę kwasu octowego lub do pięciu kryształów kwasu cytrynowego w litrze przygotowanej cieczy.

Jak często fiołki wodne w domu?

Wiele zależy od lokalizacji kwiatów w domu. Jeśli masz doniczki zainstalowane w pobliżu grzejników, gleba wyschnie szybciej. Postaraj się skupić na pytaniu, jak często trzeba podlewać fiołki w warunkach gleby. Optymalnym momentem nawilżania gleby jest suszenie substratu w górnej części naczynia na około 1/3 jego objętości. Filtry lub drenaż mogą być wykonane z różnych materiałów i pracować nierówno, dlatego też, gdy górna warstwa jest całkowicie zwilżona, woda z dna natychmiast się zatrzymuje.

Jak podlewać fiołki latem?

Stare wazony i dzieci o małych liściach, które nie pokrywają całkowicie ziemi, wysychają szybciej w jasnym słońcu. W gorące lato w domu nawilżamy glebę dwukrotnie częściej niż zimą. Nie wystarczy wiedzieć, jak często fiołków wodnych w lecie, należy również wziąć pod uwagę porę dnia. W ciepłym sezonie staramy się rano podlewać. Dzięki sztucznemu oświetleniu wykonujemy pracę w dogodnym czasie, niezależnie od pory dnia. Jesienią i zimą intensywność naturalnego oświetlenia jest znacznie zmniejszona, więc dozwolone jest dzienne podlewanie.

Podlewanie fiołka po przesadzeniu

Od maja do jesieni, jest to czas przeszczepu Saintpaulia. Jest to przełomowy moment, w którym każdy błąd prowadzi do śmierci roślin, więc zaopatrzenie w wodę w celu zasilania korzeni musi być wykonane bardzo ostrożnie. Bierzemy ziemię za doniczki z wysokiej jakości składnikiem odżywczym, dobrze zwilżone, ale nie klejące się do palców. W rzeczywistości, jak woda fiolet po przeszczepie, nie można się spieszyć. Zalane Saintpaulie często giną lub bardzo chorują. Zaczekaj, aż gleba w pojemniku wyschnie do 1/3, a następnie nawodnij fiołki w domu w sposób dogodny dla Ciebie.

Jak podlewać fiołki dla dzieci?

W procesie uprawy sadzonek wąskolistnych często nie używa się doniczek, ale plastikowych kubków. Przy dużej liczbie kiełków i małych objętościach, trudno jest ustawić podlewanie knotem lub paletą. Wybierając metodę podlewania fiołków dziecięcych, wielu ogrodników ogranicza się do dostarczania wody z góry, często wypełniając liście i rosnące miejsce. Wskazane jest, aby unikać tego efektu i delikatnie zwilżyć grudę na brzegach garnka, tak aby gniazda dzieci nie ucierpiały. Częstotliwość nawadniania zależy od stopnia wysuszenia warstwy powierzchniowej.

Как поливать деток фиалки

Lepiej podlać fiołki?

Do życia kwitnącej doniczki jest niewiele czystej wody Właściwe podlewanie fiołka zawiera okresowe suplementy z preparatami mineralnymi. Nie trzeba wymyślać własnego przepisu na użyteczny nawóz, szczególnie w Saintpaulia, opracowano wiele dobrych preparatów, które mogą wzmocnić wzrost i kwitnienie roślin w domu. Możliwe jest kupowanie płynnych nawozów znaków towarowych "Mister color", "Uniflor-bud", "Master color", "Garden of miracles" i innych. Stężenie roztworów do aplikacji dolistnej uważa się za 2 razy niższe niż w przypadku żywienia korzeniowego.

Co nalewać fioletowi do rozkwitu?

W zależności od okresu rozwoju Saintpaulia, wymagane są dodatkowe karmienia o różnym składzie substancji czynnych. Wybierając w sklepie, zamiast podlewać fiołki w celu obfitego kwitnienia, należy preferować roztwory o niskim stężeniu azotu i dużej zawartości potasu z fosforem, które zaleca się dodawać w celu zwiększenia tworzenia pąków. Zaczynamy pierwsze karmienie przeszczepionego kwiatu po kilku miesiącach, w początkowym okresie wzrostu doniczka zawiera wystarczającą ilość substancji, które układa się na ziemi.

Jak rozlewać kwitnący fiolet?

Jeśli zdecydujesz się stale łączyć nawadnianie fiołków w domu z suplementami, stymulując kwitnienie, wtedy dawkę leku należy zmniejszyć o około 6 razy w porównaniu z wprowadzaniem roztworów mineralnych raz w miesiącu. Przy nawadnianiu knota składniki mineralne szybciej dochodzą do fiołka, dlatego w roztworze odżywczym stężenie substancji zmniejsza się o połowę w porównaniu z nawadnianiem od góry. Używamy "Kemira Lux", "Garden of Miracles", "Living Drop" lub innego złożonego nawozu w postaci płynnej do saintpaulia.

Nie uprawiaj fiołków niż wody?

Spowolnienie wzrostu fiołków następuje przy braku azotu. Głównymi objawami głodu roślin są gwałtowne żółknięcie starych liści i blady kolor młodych liści. Pierwszym środkiem zaradczym w tym przypadku jest stosowanie nawozów o wysokiej zawartości azotu. Ponadto istnieją dobre immunomodulatory, które mogą działać na poziomie komórkowym, kompensując konsekwencje niewłaściwej opieki w domu lub negatywne skutki środowiska naturalnego.

Eksperci zalecają stosowanie fiołków do podlewania w połączeniu z rozpylaniem stymulantów zielonego wzrostu. Stare i sprawdzone leki, które działają dobrze na młode sadzonki "Epin" i "Cyrkon" . "Epin" nadaje się do leczenia chorych i uszkodzonych kwiatów, pomaga przetrwać upał. Uwielbiałem wśród kwiaciarni "Cyrkon", która służy do niewłaściwego podlewania, stresu. Praktycznie ożywia słabe fiołki, ratując je przed powszechnymi chorobami.